احتمال برگزاری جلسه فوق العاده مجلس برای بررسی مذاکرات

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس در تذکراتی خواستار بررسی مذاکرات وین در جلسه‌ای با حضور وزیر امورخارجه شدند و نائب رئیس مجلس از احتمال برگزاری این جلسه در روز سه‌شنبه خبر داد.


به گزارش خبرنگار  پارلمانی ایرنا، «سید غنی نظری خانقاه» در نشست علنی امروز- یکشنبه(۸ اسفند ماه) در روند بررسی لایحه بودجه در اخطار قانون اساسی گفت:بر اساس اصل ۸۴ قانون اساسی هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهارنظر کند. ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس باید از مشروح  و جریان مذاکرات و  اینکه در وین چه می گذرد و از حقوق ملت چگونه دفاع می شود مطلع باشیم .


نماینده مردم خلخال خطاب به رییس جلسه گفت: وزیر امور خارجه باید برای تشریح روند مذاکرات در مجلس حضور یابد و به  نمایندگان گزارش دهد، زیرا نمایندگان باید در مقابل ملت پاسخگو باشند.


نظری افزود:  اینکه قبل از شروع جلسه علنی امروز آقای قالیباف ۱۰ دقیقه در این مورد صحبت کند و همه چیز در این خصوص سری باشد قابل قبول نیست  ما باید  به نحو احسن در جریان روند مذاکرات  قرار گیریم خواهش من و سایر نمایندگان این است.


 عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت و در واکنش به اظهارات نظری گفت: امروز قبل از شروع جلسه علنی این بحث در مجلس انجام شد  کمیسیون امنیت ملی از امیر عبداللهیان دعوت کرده است که آخرین وضعیت مذاکرات را  توضیح دهد.


وی با تاکید بر اینکه هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است، گفت:  مذاکرات ادامه دارد و آقای قالیباف هم در جلسه غیر علنی گزارشی در مورد مذاکرات ارائه کرد.


نایب رییس مجلس گفت: نمایندگان می‌توانند در روز سه شنبه برای بررسی مذاکرات در مجلس حضور یابند اما طبق آیین نامه نمی‌توانیم  در مورد بودجه بحثی داشته باشیم.


نماینده  مردم خلخال در ادامه  گفت: اظهارات در این زمینه مکفی نبود هیچ چیز مهم تر از موضوع مذاکرات نیست نباید خود را سرگرم بودجه کنیم.


سید نظام موسوی نیز در جمع خبرنگاران گفت: احتمال داردف روز سه شنبه جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی مذاکرات وین برگزار شود.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *