احزاب یمنی دیدار اردوغان و هرتزوگ را محکوم کردند

تهران- ایرنا- احزاب یمنی موسوم به “دیدار مشترک” پنجشنبه شب در صنعا، دیدار رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه و اسحاق هرتزوگ رییس رژیم صهیونیستی در آنکارا را بشدت محکوم کردند.


به گزارش ایرنا از رسانه‌های یمنی، این احزاب اعلام کردند که دیدار یادشده به قیمت ضربه زدن به حقوق مردم مظلوم فلسطین و آرمان عدالت طلبانه آنها منجر می شود.


احزاب دیدار مشترک یمن بار دیگر موضع ثابت و اصولی خود در قبال ملت فلسطین با توجه به موضوع محوری امت اسلامی را اعلام، عقب نشینی یا نادیده گرفتن آن را بشدت محکوم و مخالفت صریح خود را با آن اعلام کردند.


این احزاب تصریح کردند که استقبال از رییس رژیم صهیونیستی توسط مقامات ترکیه را می توان اراده ملل آزادی‌خواهی دانست که مشتاق آزادسازی اراضی غصب شده و بازگرداندن حقوق خود هستند که از سوی برخی حکومت‌های سازشکار و مزدور علیه آنان اقدام به توطئه کرده‌اند.


رییس رژیم صهیونیستی دیروز (چهارشنبه) با سفر به آنکارا، با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه دیدار کرد. اردوغان این سفر را به گفته خود “تاریخی و نقطه عطف جدیدی” در روابط دوطرف خواند.


این نخستین سفر یک رئیس رژیم صهیونیستی به ترکیه بود که با موجی از محکومیت ها در بین شهروندان ترکیه و مردم و گروههای مقاومت فلسطینی و ملت های مسلمان منطقه روبرو شد.


گروههای مقاومت فلسطین در واکنش به سفر اسحاق هرتزوگ به ترکیه، استقبال از وی را مایه تاسف و پشت کردن به قدس و آرمان فلسطین ارزیابی کردند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *