اسناد مالکیت بیش از ۹۹ ۵ درصد اراضی ملی صادر شده است

ایسنا/فارس معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کرد که تاکنون بیش از ۹۹.۵ درصد از کل اراضی ملی کشور تثبیت و اسناد مالکیت برای این اراضی صادر شده است.


صفدر کشاورز یکشنبه ۲۲ مرداد در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت استاد و املاک فارس با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر، خاطرنشان کرد: صدور سند مالکیت برای ۷ میلیون هکتار از  ۱۸ میلیون هکتاری اراضی زراعی کشور بخش دیگری از سیاست‌های تثبیتی سازمان ثبت است.


کشاورز با بیان اینکه با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال برای ۸۰ درصد از این اراضی، سند مالکیت کاداستری صادر خواهد شد، گفت: در مقوله ثبت شرکت‌ها نیز شاهد می باشیم راه‌اندازی سامانه جامع منجر به هوشمندسازی فرایندهای مرتبط شده به گونه‌ای که بازطراحی این سامانه با رویکرد خودکاربری در دستور کار قرار گرفته و با اجرای پلتفرم جامع ثبتی، خدمات در بسیاری از حوزه ها بصورت غیرحضوری انجام خواهد شد.


به گفته کشاورز، در مقوله بافت مسکونی شهری، به روزرسانی نقشه‌های شهرها در دستور کار قرار گرفته و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به اسناد مالکیت کاداستری از دیگر برنامه‌های این سازمان است.


رئیس کل دادگستری فارس نیز با قدردانی از عملکرد مدیرکل پیشین ثبت اسناد و املاک این استان، خدمات رسانی مطلوب در این اداره کل و کسب رضایت ۷۸ درصدی از مجموعه اقدامات آن را حاصل و نمایان کننده تلاش‌ها دانست.


حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی با بیان اینکه فارس در حوزه‌های بازرسی، پزشکی قانونی، سازمان زندان‌ها و ثبت اسناد و املاک در کشور پیشتاز است، بر اهمیت رضایت مردم به عنوان مهمترین ملاک تأکید کرد و افزود: ضروری است نظارت‌ها تشدید شود.


او همچنین با اشاره به تثبیت ۹۹ درصد از اراضی ملی فارس، بر لزوم حد نگاری و صدور سند مالکیت اراضی کشاورزی تأکید و اضافه کرد: با توجه به الزامات موجود در قانون جامع حد نگار و بازه زمانی مشخص شده برای تعویض اسناد مالکیت و صدور اسناد مالکیت کاداستری ضروری است تکلیف اسناد مالکیت دفترچه‌ای در این استان مشخص و اسناد عادی نیز ساماندهی شوند.


رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه متأسفانه برای برخی اماکن دولتی هنوز سند اخذ نشده، خواستار استفاده از ظرفیت‌های رسانه ملی برای ترغیب ادارات بمنظور پیگیری امور مستند سازی و اخذ اسناد مالکیت شد.


مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک فارس نیز با اشاره به برخی برنامه‌های خود، حدنگاری اراضی ملی، کشاورزی و شهری را بخشی از برنامه‌های آتی عنوان کرد و با بیان اینکه اجرای حدنگاری پیش زمینه توسعه و امری موثر در پیشگیری از وقوع جرم تلقی می‌شود، گفت: این موضوع می‌تواند در کاهش جرائم مرتبط با حوزه املاک نقش داشته باشد.


غلامرضا کیانی افزود: بحث صیانت از همکاران در حوزه معیشت، برخورد با جرائم، تشدید نظارت و بازرسی ها و تدوین راهکار جدید برای پذیرش بیش از ۸۰۰ نفر از افراد در حوزه سردفتری دفاتر اسناد رسمی، از دیگر برنامه‌هایی است که به صورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت.


به گزارش ایسنا، در این مراسم ضمن قدردانی از سید مهدی هاشمی، غلامرضا کیانی به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک فارس معرفی شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *