اعتبارات اجرای پروژه های استان گیلان تا پایان سال کاملا عملیاتی

تهران-ایرنا- معاون اجرایی رییس جمهور گفت: امسال بیش از ۶۵ درصد از اعتبارات استان از محل منابع عمومی به استان گیلان اختصاص داده شد که سایر تعهدات هم تا پایان سال به طور کامل عملیاتی شود.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «سیدصولت مرتضوی» روز سه شنبه درحاشیه نشست مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: این نشست با هدف بررسی مصوبات سفرهای استانی و سایر نیازهای استان گیلان برگزار و در آن نظام مسایل استان شناسایی شد.


معاون اجرایی رییس جمهور عمده‌ترین نیازهای استان را در حوزه راه آهن و طرح های عمرانی و آزاد راهی، فاضلاب و پسماند، علاج بخشی تالاب انزلی و  نجات دو رودخانه از مرکز شهر رشت برشمرد و اظهار داشت: درباره سایر طرح های آموزشی و فرهنگی و اشتغال زایی هم تصمیمات خوبی گرفته شد و از مجموع مصوبات و از محل منابع عمومی در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۰ درصد اعتبارات پیش بینی شده  پرداخت و با تخصیصی که امسال داده شده بیش از ۶۵ درصد از محل منابع عمومی به استان گیلان اختصاص داده شد و سایر تعهدات هم تا پایان سال به طور کامل عملیاتی می شود.


مرتضوی اظهار امیدواری کرد: این اقدامات محرکی باشد در راستای توسعه متوازن استان و بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را در حوزه بهداشت و آموزش دانشگاه‌ها و زیرساختی و کشاورزی برطرف کنیم.


تکمیل برخی طرح های کلان نیمه تمام استان در دهه فجر


استاندار گیلان هم گفت: در این نشست گزارش مصوبات سفر و سایر اموری که در استان نظیر کشاورزی ، گردشگریو، راه آهن، آزاد راه و سایر موارد که مدنظر مجمع نمایندگان بوده بیان شد و آنچه که دولت وعده کرده بود بر اساس همان صادق الوعد بودن تاکنون اقدامات رصد ونظارت و اعتبارات هم تخصیص یافت.


اسدالله عباسی ادامه داد: اعتبارات تخصیصی به استان به دستگاه ها ابلاغ و نظارت شده و اقدامات هم در حال انجام است . البته ماتوانستیم برخی طرح های نیمه تمام را تکمیل و در هفته دولت افتتاح کنیم.


استاندار گیلان اظهار داشت : اما طرح بزرگ را هم در ایام دهه فجر به بهره برداری خواهیم رساند و آنچه مربوط به بودجه دستگاه ها است  سهم آنها نیز بعد از ابلاغ به آنها تخصیص داده خواهد شد تا بهمن ماه امسال و یکسالگی سفر هیات دولت به این استان تعهد می دهیم که شماری دیگر از وعده ها را محقق کنیم.نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *