افزایش ظرفیت پروازهای هما برای عرفه واردات هواپیما در دستور

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: برای عرفه به مقصد نجف و هم مشهد افزایش ظرفیت خواهیم داشت.


به گزارش ایسنا، شمس‌الدین فرزادی‌پور در نشست خبری اظهار کرد: مجموعه هما به عنوان خادم زائران با تلاشی شبانه‌روزی پروازهای حج ۱۴۰۲ را در مرحله رفت با موفقیت به انجام رساند. جای تقدیر دارد از مقام عالی وزارت و مسئولان دیگر در سازمان هواپیمایی کشوری و مجموعه فرودگاه‌ها که به صورت شبانه‌روزی‌ این عملیات را پیگیری کردند و ما توانستیم پروازها را پر فضایی آرام‌ انجام دهیم.  


وی ادامه داد: پروازهای رفت با انجام ۳۷۷ پرواز به جده و مدنیه از ۲۱ فرودگاه کشور انجام شد و ۸۷ هزار و ۶۱۹ مسافر در این پروازها جابه‌جا شدند؛ ۱۱۲ پرواز بدون تاخیر بود و ۶۰ پرواز تعجیل داشت، به این معنی که با توجه به فراهم شدن فضای مناسب و هماهنگی‌های لازم، پروازها تا چند ساعت زودتر انجام شد.


مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: میانگین تاخیرات هما ۴۸ دقیقه در پروازهای رفت بود که عمده این تاخیرها به پنج شش پرواز به دلیل نقص فنی و انجام تعمیرات بود؛ توجه کنید که سال گذشته این میانگین ۲۵ دقیقه بود اما امسال حجم پروازها ۲.۲ برابر سال گذشته بود و دو ایستگاه هم به مجموعه ایستگاه‌ها اضافه شد. ما برای سال جاری از همکاری حداکثری مجموعه فرودگاه‌ها برخوردار بودیم و توانستیم تأخیراتی که قابل پیش‌بینی بود را مدیریت کنیم.  

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *