اقامت نوروزی در هتل چقدر خرج برمی دارد

هزینه اقامت در هتل به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن درجه هتل است. اقامت در هتل می‌تواند برای شما از ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرج بردارد. نکات متعددی در تعیین قیمت موثر است که با هم آنها را بررسی می‌کنیم.


تقاضا مهم‌ترین عامل در افزایش نرخ هتل‌ها در ایام مختلف سال است. با این وجود، روزهای آغاز سال حکایت دیگری دارد. در تعطیلات نوروز تقاضا به قدری بالا است که نه تنها نرخ جداگانه‌ای برای آن وضع شده است و هیچ تخفیفی هم در کار نیست، بلکه تقریبا همه اتاق‌ها از ماه‌ها قبل در رزرو آژانس‌های مسافرتی و سایت‌های سفارش آنلاین هتل قرار دارند و آنها هستند که تصمیم می‌گیرند کدام اتاق را به چه قیمتی اجاره دهند. اگر قصد اقامت در هتل را دارند باید به چند نکته توجه کنند تا اقامتی رضایت بخش را تجربه کنند.


یک اقامت ساده


در انتخاب یک هتل، قیمت به طور حتم نخستین ملاک ما برای گزینش است. نرخ هر یک از هتل‌ها بر اساس درجه و امکانات آن مشخص می‌شود.


اگر به دنبال یک اقامت ارزان اما به نسبت با کیفیت در برنامه سفری خود هستید، به شما هتل‌های یک ستاره و دو ستاره را پیشنهاد می‌کنیم. این هتل‌ها از امکانات اولیه همه هتل‌ها که همان اقامت در یک اتاق ساده و صرف یک وعده صبحانه است، برخوردارند. شما با اقامت در این هتل‌ها احتمالا بتوانید از اینترنت لابی استفاده کنید. در اکثر هتل‌های دو ستاره، کافی‌شاپ، خشکشویی و سرویس تاکسی وجود دارد که البته هزینه آن بر عهده مشتری است. یک شب اقامت در یک اتاق دو تخته این هتل‌ها می تواند ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان هزینه داشته باشد.اجاره یک هتل مناسب


یک اقامت خوب با قیمت متوسط می‌تواند اقامت در هتل‌های سه ستاره و چهار ستاره باشد. این هتل‌ها نسبت به دسته اول امکانات بیشتری دارند و نسبت به هتل‌های لوکس هزینه کمتری. معمولا اتاق‌های این هتل‌ها سرویس‌های روزانه و صندوق امانات دارند. همچنین با اقامت در این هتل‌ها، علاوه بر داشتن امکانات دسته اول، می‌توان با پرداخت هزینه مجزا از امکاناتی نظیر سالن ورزشی، سالن اجتماعات و سالن کنفرانس استفاده کرد. برای اقامت در یک اتاق دو تخته این هتل‌ها باید حدود ۱۵۰ هزار تومان تا ۵۵۰ هزار تومان هزینه کرد.


تجربه زندگی لوکس


برترین هتل‌ها در این دسته قرار می‌گیرند. شما با اقامت در هتل‌های پنج ستاره و بین‌المللی می‌توانید از بهترین امکانات ممکن در یک هتل استفاده کنید. هزینه اقامت در یک اتاق دو تخته این هتل‌ها می‌تواند ۳۰۰ هزار تومان تا ۷۵۰ هزار تومان خرج داشته باشد. اگر چه اقامت در یک هتل پنج ستاره با امکانات کامل، به نظر بسیار دلچسب می‌آید ولی باید این نکته پنهان را در نظر داشت که ممکن است بسیاری از امکاناتی که ما بابت آن پول پرداخت کرده‌ایم، اصلا قابل استفاده نباشد.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *