انضباط مالی و عدم استقراض از بانک مرکزی از دستاوردهای مهم دولت

تهران- ایرنا- عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی گفت: ما شاهد انضباط مالی در دولت سیزدهم هستیم و یکی از کارهای مهم در این دولت عدم استقراض از بانک مرکزی و عدم چاپ اسکناس بدون پشتوانه است.


حسین رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به عملکرد یکساله دولت سیزدهم گفت: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم ایجاد انضباط مالی بود.


نماینده مردم میناب در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود اینکه دولت مستقر ماهانه حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان بابت پرداخت اصل و سود اوراق فروخته شده در دولت آقای روحانی پرداخت می‌کند اما ما شاهد عدم استقراض دولت از بانک مرکزی و عدم چاپ اسکناس بدون پشتوانه هستیم.


رئیسی اظهار داشت: یکی از اقدامات موفقیت‌آمیز دولت در حوزه گسترش روابط به ویژه با همسایگان است که این گسترش روابط باعث شده تا وزارت نفت هم نفت را با سهولت بیشتری بفروشد و هم پول آن را با سرعت بیشتری وصول کند.


وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای خوب دیگر دولت سیزدهم تاکید بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است، دولت سیزدهم به جای کلید زدن پروژه‌های جدید، اراده جدی بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام دارد.


نماینده مردم میناب در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درست است که ما هنوز شاهد افزایش قیمت کالاها در بازار هستیم اما واقعیت این است که شیب تند گرانی قیمت کالاها تا حدود زیادی کنترل شده و ما شاهد کاهش شیب آن هستیم.


رئیسی تصریح کرد: امیدوارم دولت با تجربه‌ای که از سال اول کاری خود کسب کرد در سال دوم کاری خود عملکرد به مراتب بهتر و قویتری را داشته باشد.نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *