این مکمل تغذیه ای می تواند ایمنی بدن را در برابر سرطان بالا ببرد

بر اساس مطالعه‌ای در زمینه‌ی سرطان کشف شد، تنها یک ماده مغذی می‌تواند سلول‌های سرطانی که محیط داخلی لنفوسیت‌ها را تخریب می‌کند، از بین ببرد.


عوامل استرس‌زا، ژنراتورهای قدرت بدن را مختل می‌کنند و سلول‌ها را به سوی فرسودگی ترمینال‌ها هل می‌دهند. در ادامه «ایرنا زندگی» درباره‌ی مکمل تغدیه‌ای خواهند نوشت که ثابت شده به ایمنی بدن در برابر سلول‌های سرطانی کمک بسیاری می‌کند.


1. این مطالعه، به سرپرستی لودویگ لوزان، عضو پینگ چیه هو، کشف کرد یک مکمل تغذیه‌ای که به طور گسترده در دسترس است به نام نیکوتینآمید ریبوساید کمک می‌کند تا سلول‌های سرطانی بر اختلال عملکرد میتوکندری غلبه کنند و توانایی خود را برای حمله به تومورها حفظ کنند.2. لوزان می‌گوید: «گلبول‌های سفید در اصل باید با شدت به سلول های سرطانی حمله کنند؛ اما اغلب این رفتار را  نمی‌بینیم. چرا سربازان سیستم ایمنی بدن هنگام ورود به میدان جنگ تومور آسیب پذیر هستند؟ مطالعه ما درک مکانیستی از اینکه چرا این اتفاق می‌افتد را فراهم می‌کند و یک استراتژی احتمالی را برای جلوگیری از اثری که می‌تواند به سرعت در کارآزمایی های بالینی ارزیابی شود، پیشنهاد می‌کند».


3. وقتی سلول‌ها دچار کمبود اکسیژن و مواد مغذی مانند مواد قندی ‌شوند، تبدیل به سلول‌های سرطانی و تومور می‌شوند. حالا سلول‌ها برای جلوگیری از این اتفاق فرآیندهای متابولیک خود را به وسیله‌ی ساخت میتوکندری بیشتر و سوزاندن ذخایر چربی برای جبران تنظیم می‌کنند؛ ولی پس از مدتی میتوکندری‌ها و مانند باتری‌های قدیمی فاقد ولتاژی که اندامک‌ها برای تولید انرژی نیاز دارند، می‌شوند.در این‌باره بخوانید:4. کار مشترک انجام شده توسط محققان دیگر در مطالعه فعلی، نشان داده است که آنالوگ شیمیایی ویتامین B3 یا نیاسین (محلول در آب)، میتوفاگی را افزایش دهد و تناسب اندام میتوکندری را در انواع سلول‌ها بهبود بخشد. منبع غذایی ویتامین B3 عبارت است از گوشت سینه مرغ، ماهی تن، بوقلمون، ماهی سالمون، ماهی کولی، گوشت گاو، بادام زمینی، آووکادو، برنج سبوس دار یا برنج قهوه‌ای.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *