بهبود سریع سوختگی زخم دیابت و زخم بستر با داروی ایرانی

یک شرکت دانش بنیان در کشورمان موفق به ساخت داروهای ۱۰۰ درصد گیاهی برای درمان کامل زخم‌های ناشی از دیابت،  زخم بستر و انواع سوختگی شد. داروهایی که گفته می شود هم اکنون به کشورهای منطقه، شرق آسیا، اروپا و آمریکا صادر می‌شوند.


علی شریعتمداری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان  در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، با بیان اینکه این شرکت فعال در حوزه درمان گیاهی در سال ۱۳۷۹ تأسیس شده است، افزود: به صورت رسمی و پس از کسب عنوان صادرکننده نمونه استانی، از سال ۱۳۹۳ موفق به اخذ عنوان دانش بنیان شدیم.


وی می گوید: این شرکت با هدف جایگزین کردن داروهای شیمیایی در حوزه های انسانی، دامپزشکی، آرایشی و بهداشتی و ورود به بازارهای داخلی و جهانی آغاز به فعالیت کرده و با ایجاد واحد تحقیق و پژوهش، استفاده از ظرفیت های علمی کشور و بهره مندی از اساتید دانشگاه ها و نخبگان کشور به دستاوردهای ارزشمندی دست یافته است.


شریعتمداری با بیان اینکه، محصولات دانش بنیان این شرکت ۱۰۰ درصد گیاهی و فاقد هرگونه اقلام شیمیایی است، تصریح کرد: هم اکنون محصولات ما به کشورهای منطقه، شرق آسیا و اروپایی و آمریکایی صادر می شود.


این فعال حوزه دانش بنیان تصریح کرد: تولید این داروها در حوزه انواع زخم و آسیب های جلدی، موجب کاهش آلام بیماران می شود. همچنین این شرکت دانش بنیان در حوزه داروهای دامپزشکی با ایجاد یک شرکت دارویی توانسته است تولیدات منحصربفردی را به بازار داخل و خارج عرضه کند.


وی می گوید: توفیقات این شرکت فناور موجب شده در کنگره ها و نمایشگاه های بین المللی داخلی و خارجی دستاوردهای خویش را به نمایش بگذارد.


مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ادامه با اشاره به مهمترین محصولات تولیدی این شرکت، تولید داروهای درمان زخم های ناشی از دیابت را از آن جمله نام برد و افزود: این دارو با رعایت اصول درمان در زخم های دیابتیک در حداقل زمان بافت های مرده را احیا و بافت سازی می کند.


بهبود سریع سوختگی، زخم دیابت و زخم بستر با داروی ایرانی


شریعتمداری اضافه کرد: استفاده از داروی درمان زخم ناشی از دیابت از درگیر شدن بیش از پیش زخم که در نهایت به قطع شدن عضو بدن منجر می شود، جلوگیری خواهد کرد.


وی یکی دیگر از داروهای مهم تولیدی توسط این شرکت دانش بنیان را داروی گیاهی درمان زخم بستر ذکر کرد و افزود: این دارو هر نوع زخم بستر از درجه یک تا چهار را به طور کامل درمان می کند.


این فعال حوزه دانش بنیان در تولید داروهای گیاهی، همچنین با اشاره به تولید داروی درمان انواع سوختگی، اظهار کرد: این دارو ضمن درمان حادترین آسیب ناشی از سوختگی بدون ایجاد کمترین نشانه جای سوختگی با بافت زخیم تر (اسکار)،  هر عضو آسیب دیده را به حالت اولیه باز می گرداند.


وی تولید داروهای آنتی هموروئید، داروی واژینال، داروی ادرار سوختگی کودکان، داروی شقاق، داروی زخم های جراحی، داروهای کاهش التهابات و درد مفاصل را از دیگر تولیدات این شرکت فناور نام برد.  


شریعتمداری با تاکید بر اینکه، تمام محصولات این شرکت دانش بنیان دارای مجوزهای لازم و پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت است، گفت: مراحل کارآزمایی بالینی یا کلینیکال ترایال روی همه این محصولات در دانشگاه های کشور انجام شده است.


وی همچنین وجه تمایز محصولات تولیدی این شرکت فناور با سایر محصولات را اثربخشی بالا و سرعت در درمان با حداقل هزینه درمانی برای بیماران عنوان کرد و افزود: این محصولات در حال حاضر توسط چندین شرکت بزرگ پخش سراسری در داروخانه های کشور در حال عرضه است.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *