تایمز به رغم تحریم ها شرکت های انگلیسی هنوز به روسیه صادرات

روزنامه تایمز امروز (دوشنبه) با استناد به داده‌های تجاری گزارش داد، دولت انگلیس همچنان به شرکت‌های این کشور اجازه می‌دهد تا تجهیزات صنعت معدن و استخراج سوخت فسیلی را به روسیه صادر کنند که دور زدن تحریم‌هاست.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شرکت ساختمانی «هیل اند اسمیت» یکی از نمونه‌هایی است که روزنامه انگلیسی تایمز به آنها اشاره کرده است. این شرکت در گزارش مالی خود در سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که هیچ مشتری یا تامین‌کننده مستقیمی در روسیه ندارد، با این حال، داده‌های صادراتی نشان می‌دهد که یکی از شرکت‌های تابعه آن (Bergen Pipe Supports (India) Private Limited)، همچنان به تامین پشتیبانی ساخت و ساز پروژه آرکتیک ال‌ان‌جی ۲ ال‌ال‌سی (Arctic LNG ۲ LLC) روسیه از طریق تعمیر خطوط لوله گاز ادامه می‌دهد.


سخنگوی هیل اند اسمیت گفت که این شرکت ارتباط مستقیمی با مشتریان در روسیه ندارد، اما هیچ اظهارنظر رسمی در مورد تجارت زیرمجموعه خود با نهادهای روسی ارائه نکرد.


بر اساس این گزارش، سایر شرکت‌های مستقر در بریتانیا هم ممکن است تجهیزاتی را برای حمایت از صنایع استخراجی کلیدی به روسیه عرضه کنند.


آرکتیک ال‌ان‌جی ۲، دومین پروژه بزرگ تولید گاز طبیعی مایع غول انرژی روسیه نواتک است. ظرفیت پیش‌بینی شده سالانه آن ۱۹.۸ میلیون تن ال‌ان‌جی است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *