ثبت جهانی هگمتانه به پیوست رسانه ای و اقناع سازی نیاز دارد

ایسنا/همدان فرماندار همدان گفت: برای‌ ثبت جهانی هگمتانه و مرکز تاریخی همدان به پیوست رسانه‌ای و اقناع‌سازی بازاریان نیاز داریم.


به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، در راستای رفع موانع ثبت جهانی هگمتانه و  رونق بخشیدن به پیاده راه اکباتان، فرماندار همدان برای دومین بار طی یک‌ماه گذشته از این پیاده‌راه بازدید به عمل آورد و اقدامات انجام شده، در حال انجام و آخرین وضعیت این محدوده را از نزدیک مشاهده کرد.


مسلم مخفی با همراهی نمایندگان میراث فرهنگی، شهرداری، توزیع برق، راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی از پیاده راه اکباتان، عقب نشینی و بازگشایی معبر در محدوده دباغخانه و بلوار الوند، احداث خیابان باستان، سرای گلشن و برخی از راسته‌بازارها، کاروانسراها و تیمچه های این خیابان بازدید کرد. 


وی در این بازدید با اشاره به اینکه ضمن احیای ظرفیت های موجود، میراث فرهنگی و گردشگری باید در همدان اولویت مستمر باشد، افزود: با توجه به کاهش منابع آب، اولویت گردشگری در کنار صنعت بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. 


مخفی ادامه داد: با بهره گیری از ظرفیت رسانه های جمعی و فضای مجازی افکارعمومی ضمن همراهی به پیشبرد امور و برنامه ها کمک می کنند همچنین جلسات کارگروه میراث فرهنگی شهرستان را به صورت هفتگی برگزار می کنیم و اقدامات طبق زمان‌بندی ها مورد بررسی قرار می گیرد.


وی تصریح کرد: میراث فرهنگی و شهرداری ضمن فعال کردن پیگیری های حقوقی در راستای رفع تصرفات در بافت بازار اقدام کنند، جانمایی چند ایستگاه حمل و نقل عمومی در مسیرهای بازگشایی شده انتهای پیاده‌راه اکباتان باعث افزایش آمد و شد و رونق کسب وکار خواهد شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *