جلسه کمیسیون اصل نود به دلیل حادثه برای وزیر راه لغو شد

تهران – ایرنا – رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از لغو جلسه این کمیسیون به دلیل حادثه برای وزیر راه و شهرسازی خبر داد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حجت الاسلام نصراله پژمان فر در خصوص علت عدم تشکیل جلسه امروز کمیسیون به خبرنگاران گفت: قرار بود نشست امروز با حضور وزیر راه، و شهرسازی در مورد موضوعات ارجاعی به کمیسیون و آخرین وضعیت ساخت مسکن تشکیل شود اما به دلیل حادثه‌ای که برای وزیر اتفاق افتاد ایشان شرایط جسمانی حضور در جلسه را نداشتند.


رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی افزود: قرار بود پیگیری آخرین وضعیت سامانه املاک و اسکان در دستور کار امروز قرار بگیرد. چرا که متاسفانه تکالیف اجرایی و مشخص دستگاه های مجری در سال‌های اخیر به تاخیر افتاده است و با وجود هزینه‌های فراوان هنوز این سامانه راه اندازی نشده است.


وی تصریح کرد: پیگیری آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن و ساخت ۴ میلیون مسکن بود که قرار بود امروز در جلسه کمیسیون مطرح شود ولی به دلیل حادثه برای وزیر فعلا به تاخیر افتاد.


نماینده مردم مشهد و کلات تاکید کرد: تاکنون ۲۵ درصد زمان را پشت سر گذاشته‌ایم و باید بررسی کنیم آیا حداقل ۲۵ درصد عملیات ساخت و تملک اراضی و مقدمات را پیش برده‌ایم یا خیر. سوم نیز موضوع تاخیر هواپیماها به ویژه در آستانه اربعین است که انتظار می‌رود توسط وزارت راه و شهرسازی حل شود.


پژمان فر افزود: موضوع حوادث جاده‌ای از دیگر موارد مطرح در کمیسیون است که باید وزارت راه در باره اینکه چرا راهداری مسئله نقاط حادثه خیز را برطرف نکرده، توضیح دهد.


وی با بیان اینکه حدود پنج هزار نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۱۵۰۰ نقطه از این تعدادبه شدت خطرناک هستند و باید اعتبارات به سمت حل مشکلات آن‌ها هدایت شود و قطعا کمیسیون این موضوعات را به صورت لحظه به لحظه پیگیری خواهد کرد و تا رسیدن به نتیجه نهایی و ارائه گزارش موضوع را دنبال می کنند.نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *