حمایت سه تشکل دانشجویی از بخشنامه معاونت سیاسی وزارت کشور

سه تشکل دانشجویی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و جنبش عدالتخواه دانشجویی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره بخشنامه اخیر معاونت سیاسی وزارت کشور نامه ای نوشته و از عملکرد مجلس انتقاد کردند.


به گزارش ایسنا، متن این نامه به شرح زیر است:


وَأَطِیعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ ۖ وَاصْبِرُوا ۚ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ


نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی


سلام علیکم


در هفته گذشته مبتنی بر انتشار خبری پیرامون ابلاغیه معاونت سیاسی وزارت کشور، از سوی برخی نمایندگان مجلس مواضعی منتشر گردید که موجبات تعجب و حیرت ما دانشجویان را نیز فراهم آورد. نقطه تاسف برانگیز ماجرا نیز آن بود که برخی نمایندگان در زمان حضور وزیر محترم کشور در مجلس با انجام اقداماتی که سابقا به مورد نهی و تذکر رهبر معظم انقلاب قرار گرفته بود، شان این نهاد مقدس را زیر سوال بردند.


آقایان نماینده


در روزگاری که ایران عزیز تحت هجمه های سنگین جنگ ترکیبی دشمن قرار دارد و انتخابات پیش رو می تواند نقطه امید و مشت محکمی بر دهان مخالفان انقلاب عزیزمان باشد اولین شرط توفیق در این آزمون بزرگ آن است که قوای محترم با همدلی بیش از پیش، زمینه هر چه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات را فراهم آورند. هم‌دلی بین قوا مطالبه رهبر انقلاب در نماز عید سعید فطر نیز بوده است که لازم است از جانب همگان مورد توجه قرار گیرد.


حال و در این شرایط خطیر و حیاتی، یک ماه پیش وزارت کشور که برگزار کننده انتخابات است، بخشنامه‌ای جهت تعیین راهبرد سلامت انتخابات ابلاغ نموده که در چارچوب وظایف و مأموریت های قانونی وزارت کشور قرار داشته است لکن تفسیر غلط عده ای دلسوز و فضاسازی عده‌ای مغرض باعث آن شد که نمایندگان آن را زیر سوال بردن شأن نمایندگی خود تلقی کنند.


جنبش دانشجویی قویا اعلام می کند که از نظر ما موارد مطرح شده در آن بخشنامه نه تنها زیر سوال بردن شان نمایندگی نمایندگان نمی باشد بلکه سد مقاومی است برای اقدامات غلط آن عده اقلیت و اندک که فرصت باقی مانده مسئولیت را بیش از آنکه به فکر حل مسائل مردم باشند به آینده خود فکر میکنند.


نمایندگان محترم
صریحا می گوییم؛ تصمیم معاونت سیاسی وزارت کشور تصمیمی بجا، صحیح و عاقلانه بوده است و حمایت قاطعانه خود را از این حرکت و تصمیم انقلابی، اعلام می داریم.


لازم است مجلس محترم بجای آنکه خود را اسیر حواشی خود ساخته کند، با اتخاذ تصمیمات منطقی، انقلابی و خلاقانه‌ در جهت برگزاری انتخابات پرشور و سالم در اسفند ماه پیش رو اقدامات لازم را مبذول دارد.


آقایان نمایندگان مجلس
پیشنهاد ما من باب النصیحه للائمه المسلمین این است که در یک سال باقی مانده از مسئولیت بیش از آنکه به فکر مسائل حاشیه ای و نمایشی باشید به فکر حل مسائل مردم بوده و باقیات الصالحاتی برای قبر و قیامتتان فراهم آورید.


تاسف بار است که از مجلس شنیده شود اگر معاون سیاسی عزل نشود وزیر را استیضاح میکنیم، آقایان این منطق از کجا آمده است! اگر در عملکرد وزیر محترم قصور و تقصیری وجود دارد چرا تا دیروز انتقادی مطرح نبود؟ فاین تذهبون؟

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرآموزش چاپ و بسته بندی توسط حامد ایرانپور

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *