راهیابی ۹۰ گلستانی به دوره های تربیت مربی پایه جمعیت هلال احمر

ایسنا/گلستان معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر گلستان گفت: ۹۰ نفر از پذیرفته شدگان گلستانی به دوره‌های تربیت مربی راه یافتند.


حسین بیکی عصر امروز شنبه ۱۳ خردادماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره‌های تربیت مربی پایه در استان گلستان پرداخت و اظهار کرد: ۹۰ نفر از این پذیرفته شدگان مناطق غرب و شرق استان ظرف مدت ۲ روز مباحث «روش تدریس و کمک‌های اولیه» را تحت نظر اساتید مجرب سپری می‌کنند تا مربیان شاخص تعیین و در چارچوب وظیفه ذاتی هلال احمر فعالیت کنند.


وی با بیان اینکه این افراد پس از قبولی در بخش آزمون و مصاحبه پایانی، گواهینامه پایان دوره مربیگری پایه دریافت خواهند کرد، ادامه داد: آموزش‌های همگانی مقدمه پاسخگویی و مقابله با حوادث و بلایا بوده و شرکت‌کنندگان در این دوره پس از اخذ مدرک می‌توانند مباحث «مخاطرات، کمک‌های اولیه پایه و داوطلبی» را برای گروه‌های هدف تدریس کنند.


معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر گلستان با تأکید بر اینکه خانه‌های هلال، حوزه‌های داوطلبان، گروه‌های دانش‌آموزی و کانون‌های جوانان محل‌هایی هستند تا این مربیان بتوانند فعالیت آموزشی داشته باشند، خاطرنشان کرد: از آنجایی که گروه‌های مربی به عنوان بازوان اصلی در آموزش جمعیت محسوب می‌شوند در همین راستا برگزاری دوره‌های تربیت مربی در دستور کار سازمان جمعیت هلال احمر کشور و به تبع آن در دستور کار جمعیت استان گلستان قرار گرفته است.


وی توسعه فعالیت‌های جمعیت هلال احمر و همه‌گیری آموزش‌های امدادی را از اهداف مهم سازمان عنوان کرد و گفت: علاقمندان مستعد با گذراندن دوره‌های آموزش مقدماتی امداد و نجات و در صورت داشتن صلاحیت تدریس، امکان راهیابی به دوره‌های تربیت مربی پایه را دارند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *