رفع گره ترافیکی غرب تبریز

ایسنا/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان‌شرقی از رفع گره ترافیکی غرب تبریز با اجرای ۲ پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان معلم و قراملک خبر داد و گفت: دوره فعلی مدیریت شهری از لحاظ سرعت و کیفیت اجرای پروژه‌ها کم‌نظیر است.


سردار عابدین خرّم در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز که به همراه معاونان وی، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار تبریز و معاونان و مدیران او انجام یافت، اظهار کرد: مطابق پیش‌بینی‌ها احداث پل‌های تقاطع غیرهمسطح قراملک و میدان معلم در راستای گره گشایی ترافیک شهری نقش موثری ایفا خواهد کرد.


وی با اشاره به تراکم جمعیتی در غرب تبریز و احداث پل‌های قراملک و میدان معلم با تکنولوژی جدید، خاطرنشان کرد: پروژه‌های ترافیکی مطلوبی برای غرب تبریز و مناطق کم برخوردار در حال اجرا است به طوری که روزشمار اعلام ۲ تقاطع غیرهمسطح برای سوم خرداد سال آینده نصب شده و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها شاهد تحول در حوزه ترافیک تبریز خواهیم بود.


وی با اشاره به رضایت بخش بودن وضعیت اجرای بزرگترین پروژه زیست محیطی تبریز، تشریح کرد: خوشبختانه این پروژه در آستانه تکمیل بوده و با اتمام آن شاهد رفع مشکلات زیادی همچون مدیریت شیرابه‌ها خواهیم بود.


استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کمک‌های دولتی به شهرداری از طریق مالیات، فاینانس و همچنین برخی تهاترها در حال انجام است، افزود: اهتمام جدی و هماهنگی زیادی در دولت وجود داشته و ما در مسیر توسعه تبریز همواره در کنار مدیریت شهری هستیم.


وی دوره فعلی مدیریت شهری را از حیث سرعت اجرا و اتمام پروژه، سطح کیفیت و… کم نظیر دانست و ادامه داد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمام امور و فعالیت‌ها به بهترین نحو ممکن انجام می‌گیرد.


شهردار تبریز نیز در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهری با اشاره به اینکه از بودجه ۲۰ هزار میلیارد تومانی امسال شهرداری ۱۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی تخصیص یافته، اضافه کرد: سیاست و رویکرد شهرداری تبریز در اولویت قرار دادن اجرای پروژه‌های عمرانی در مناطق محروم و کم‌برخوردار است.


یعقوب هوشیار، هم‌افزایی بین دستگاه‌ها با محوریت استاندار آذربایجان شرقی را موجب تسریع و پیشرفت امور دانست و یادآوردی کرد: رتبه نخست تبریز در نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهرهای کشور، نبود یک روز آلوده و پاک بودن هوای شهر از آغاز امسال تا به امروز، تامین فایناس مترو تبریز و موارد دیگر مرهون همگرایی مدیریت شهری با محوریت استاندار رقم خورده است.


وی همچنین تولید ۳۰۰ هزار تن آسفالت در کارخانه‌های آسفالت شهرداری و اجرای منظم و دقیق برنامه‌های ۵۲ هفته فرهنگی و ورزشی در مناطق دهگانه را از موفقیت‌های مدیریت شهری خواند.


به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، استاندار آذربایجان شرقی به همراه شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز از ۲ پروژه عمرانی تقاطع غیرهمسطح معلم و قراملک، ۲ پروژه ورزشی استخر آتش نشانی و زمین ورزشی قانلی گول، بزرگترین مسیرگشایی تبریز(۴۵ متری انقلاب)، ساختمان مدیریت بحران و پروژه دفن پسماند شهری بازدید به عمل آورده و در جریان آخرین وضعیت روند اجرای این پروژه‌ها قرار گرفت.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *