رییس جمهور روابط راهبردی کنونی تهران دمشق توسعه یابد

تهران – ایرنا – رییس جمهور با اشاره به اهمیت همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه تأکید کرد: موانع موجود برای گسترش مناسبات اقتصادی باید رفع شود و در نهایت روابط راهبردی کنونی دو طرف توسعه یابد.


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار سرلشکر «علی مملوک» رییس دفتر امنیت ملی سوریه با وی، ضمن تأکید بر تعمیق مناسبات دو جانبه میان ایران و سوریه در همه ابعاد تصریح کرد: هم‌پیمانی میان دو ملت، جدایی‌ناپذیر است.


رییس جمهور با اشاره به مقاومت بی‌نظیر مردم سوریه در مقابل گروه‌های تروریستی بر لزوم حفظ تمامیت ارضی سوریه تأکید کرد و اظهار داشت: دشمنی مستکبران علیه ملت‌های منطقه کاهش نیافته است و آمریکا به دنبال آن است که مشکلات امنیتی و اقتصادی که برای سوریه ایجاد کرده است را به شکل‌ دیگری ادامه دهد.


رئیسی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور تأکید کرد: موانع موجود برای گسترش مناسبات اقتصادی باید رفع شود و در نهایت روابط راهبردی کنونی طرفین، توسعه یابد.


رییس جمهور با گرامی‌داشت یاد شهدای مبارزه با تروریسم از جمله شهید سلیمانی، افزود: سوریه خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی است و اتحاد کشورها و ملت‌های اسلامی برای مقابله با اقدامات این رژیم ضروری است.


حمایت ایران از سوریه را در مقابله با تروریست‌ها فراموش نمی‌کنیم


سرلشکر «علی مملوک» رییس دفتر امنیت ملی سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم بشار اسد رئیس جمهور این کشور به ملت و دولت ایران، گفت: هیچ‌گاه حمایت ایران از سوریه را در مقابله با تروریست‌ها فراموش نمی‌کنیم.


وی همچنین گفت: سوریه در خصوص اقدام برخی از کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی هوشمند است.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *