ساخت بوستان و پارکینگ زیرسطحی در زمین ۳۰۰۰ متری قالیشویی

شهردار منطقه ۱۶ از احداث بوستان آرمان و پارکینگ زیر سطحی برای حل مشکلات محله جوادیه خبر داد.


محمد امین سالاری پور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه محله جوادیه از نظرسرانه فضای سبز وضعیت مناسبی ندارد؛ بگونه ای که سرانه فضای سبز در این محله کمتر از یک متر است، گفت: زمین ۵۸۰۰ متری موسوم به زمین قالیشویی در این محله وجود داشت که این زمین توسط شهرداری تملک شد و براساس برنامه ریزی های انجام شده در این زمین بوستانی احداث خواهد شد.


وی با بیان اینکه محله جوادیه دارای بافتی فرسوده است و کمبود فضای پارک حاشیه‌ای نیز سبب شد که شاهد معضل نبودن فضایی برای جای پارک خودرو باشیم، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد که حدود ۳۰۰۰ متر از زمین قالیشویی به احداث یک پارکینگ زیرسطحی اختصاص داده شود که فُنداسیون این پارکینگ برای احداث دو طبقه پارکینگ منفی ریخته شده است و مقرر شده در فضای سطحی و روی زمین این پارکینگ نیز سرانه های مورد نیاز یک بوستان همچون اتاق مادر و کودک، زمین بازی، سرویس بهداشتی و… ایجاد شود.


شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پروژه پارکینگ زیرسطحی محله جوادیه که در حال حاضر پیشرفت ۵۰ درصدی دارد تا پایان سال افتتاح خواهد شد، افزود: همچنین فضای بوستان نیز در حال تکمیل است؛ بگونه ای که با نصب مبلمان، وسایل بازی و…. این بوستان نیز تا پایان سال مورد افتتاح قرار خواهد گرفت.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *