ساپینتو پایمان را روی پدال گاز گذاشتیم مساوی به درد ما و پرسپولیس

سرمربی فوتبال استقلال بعد از برتری پرگل مقابل هوادار گفت: پای خود را روی پدال گاز گذاشته و ادامه دادیم. تا دقیقه آخر عقب ننشستیم و این رفتار خوبی از تیم ما بود که متوقف نشدیم.


به گزارش ایسنا، ریکاردو ساپینتو سرمربی فوتبال استقلال پس از پیروزی ۶ بر یک استقلال مقابل هوادار در لیگ برتر فوتبال در کنفرانس خبری گفت: بازی فوق‌العاده‌ای از دوتیم را شاهد بودیم. تیم داوری هم فوق العاده کار کرد. همانطور که در کنفرانس قبل از بازی گفتم، ارزش تیم هوادار بالاتر از این نتیجه به دست آمده است.


سرمربی استقلال یادآور شد: نیمه اول هوادار بسیار خوب کار کرد؛ البته موقعیت زیادی روی دروازه ما ایجاد نشد اما آنها تلاش خود را انجام دادند. هوادار ایده‌های خوب با بازیکنان خوب داشت. تیم هوادار تلاش کرد که بازی خوبی را  ارائه کند اما ما در تمام دقایق بهتر بودیم. استقلال بهترین موقعیت‌ها را ایجاد کرد. بعد از گل سوم، بازیکنان هوادار هم انگار کمی اعتقاد خود را از دست دادند. بعد از گلی که زدند هوادار شانس داشت اما به نظر می‌رسید آنها انگیزه خود را از دست دادند و ما گل بیشتری زدیم. 


او ادامه داد: این نتیجه به نظرم من عامل جدی بودن و جنگندگی تیم است. به حریف احترام گذاشتیم. تفاوت هر دو تیم به اعتقاد من این فاصله‌ای نبود که در نتیجه به دست آمد چرا که ما متوقف نشدیم و ادامه دادیم و پای خود را روی پدال گاز گذاشته و ادامه دادیم. تا دقیقه آخر عقب ننشستیم و این رفتار خوبی از تیم ما بود که متوقف نشدیم. این همان ذهنیتی است که من می خواهم. به تیمم و هواداران افتخار می کنم. هواداران دوباره نشان دادند که بسیار فوق العاده هستند. امروز جمعیت بیشتری به استادیوم آمدند و این فوق العاده بود. این رویا را دارم که یک روز استادیوم پر از تماشاگر استقلال شود اما در حال حاضر ممکن نیست. هر بازی بیشتر و بیشتر هوادار می‌آید و این خوب است.


او در واکنش به اینکه آیا پنالتی زدن حسینی تحریک کردن تیم حریف بوده یا خیر؟ گفت: این رفتاری نیست که بخواهد حسینی آن را انجام دهد. حسینی بازیکن و کاپیتان فوق العاده است و او این کار را انجام نداد که بخواهد علیه کسی باشد. این تصمیم احساسی بود. پس از پایان بازی من اولین کسی بودم که به سمت مربی حریف رفتم که به او بگویم چه اتفاقی افتاده است. ما نمی‌خواستیم هیچکس را تحقیر کنیم و به همه احترام می‌گذاریم. من به همه احترام می‌گذاریم. یک اتفاقی افتاده است اما با نیت بدی نبوده است. من این احتیاط را داشتم که به سرمربی حریف توضیح دهم.


سرمربی فوتبال استقلال در خصوص اینکه اوایل فصل از طریق فضای مجازی فشار زیادی روی او بود ولی اکنون جایگاه ویژه‌ای در بین هواداران دارد، گفت: از  هفته‌های گذشته و یا ماه‌های گذشته و از زمانی که رسیدم، نه همه رسانه‌ها بلکه خیلی از آنها معتقد بودند که من از تیم بیرون خواهم رفت. این موضوع در طول خیلی از ماه‌ها برایم رخ داد. شاید حتی دو یا سه هفته پیش! من روی بازیکنان و تیمم تمرکز کردم و برایم این موضوع مهم نیست.


او در واکنش به اینکه چرا قایدی پنالتی نزد؟ گفت: برای پنالتی اول تصمیم من این بود که محبی بزند. در پنالتی دوم تصمیم من روی قایدی بود که قایدی تصمیم گرفت که پنالتی را به حسینی بدهد. ما تصمیم می‌گیریم نه بازیکنان. در این بازی اول محبی و بعد قایدی را انتخاب کردم. قایدی فرصت داشت گل بزند اما تصمیم گرفت پنالتی خود را به حسینی بدهد. به دلیل اینکه حسینی در تمرینات خوب ظاهر شده است. همه بازیکنان پنالتی تمرین می‌کنند چرا که شاید در جام حذفی نیاز داشته باشیم حتی دروازه‌بان پنالتی بزند و حسینی همواره گل می‌زند.


او در خصوص اینکه آیا  با توجه به این نتیجه مقابل پرسپولیس دچار غرور می‌شوید؟ گفت: تیم ما بسیار خوب است و ذهنیت قوی‌ای دارد اما شما می دانید داربی همیشه داربی است. تیم‌هایی که در دربی در کورس قهرمانی نیستند معمولا نتایج بهتری می‌گیرند. داربی همیشه یک بازی ویژه است حتی اگر یک تیم خیلی قوی نباشد. هر تیم با ۱۰۰ درصد توان خود می‌آید. داربی قطعا بازی خوبی خواهد بود چرا که ۲ تیم خوب هستیم. پرسپولیس تیم خوبی است و بازیکنان خوبی دارد و ما هم همینطور هستیم. بنابراین بازی خوبی داریم. از فردا خود را برای داربی آماده می کنیم.


ساپینتو در پیامی به هواداران گفت: من با این تیم شب‌های فوق العاده داشته‌ام. این یکی از بهترین شب‌های من بود. خیلی بازی خوبی بود و لذت بردم. مهم ۳ امتیاز بود که گرفتیم. برای دربی خواهیم رفت تا ۳ امتیاز را بگیریم. اگر بخواهیم قهرمان شویم مساوی به درد ما و پرسپولیس نمی‌خورد. کورس رقابت تا آخر ادامه دارد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *