سفیر روسیه در فرانسه اروپایی ها به اندازه روس ها از تحریم ها

تهران- ایرنا- سفیر روسیه در فرانسه ضمن محکوم کردن تحریم تاجران و فعالان اقتصادی روسی در اروپا اطمینان داد که اروپایی‌ها به اندازه خود روس‌ها از تحریم‌های غرب علیه مسکو آسیب می‌بینند.


به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه لو فیگارو، الکسی مشکوف (Alexeï Mechkov) روز سه‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاریس، افزود: نه تنها ما، بلکه شما نیز به دلیل همه این تحریم‌ها ضربه سختی را متحمل خواهید شد.


وی که از واژه “شکار” برای شناسایی و تحریم تاجران و فعالان اقتصادی روسی استفاده می‌کرد، تحریم‌های تحمیل شده به مسکو را به نوعی مسابقه بین همکاران مختلف روسیه در غرب تشبیه کرد.


مسکوف ادامه داد: در این روند یک نفر رهبری را به دست می‌گیرد و سپس دیگران جلو می‌آیند؛ گاهی اوقات آمریکا پیشتاز است و پس از آن بریتانیا و اتحادیه اروپا.


به گزارش ایرنا، به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه پنجم اسفند نیروهای روسیه به اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه در حال افزایش است.


در رسانه های غربی از واژه «الیگارش های روس» برای توصیف تاجران و فعالان اقتصادی روسیه استفاده می شود تا نزدیک بودن آنها به ساختار قدرت را نشان دهند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *