شرکت ۱۳۰۰ دانش آموز قزوینی در طرح ملی داناب

ایسنا/قزوین معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: در طرح داناب از استان قزوین ۱۳۰۰ طرح به دبیرخانه رسید و امروز از ۳۹ دانش‌آموز تجلیل شد.


سینا جمشیدی در چهاردهمین اختتامیه طرح ملی داناب (طرح ملی دانش آموزی نجات آب) که امروز ۸ آذر ۱۴۰۲ با همکاری جهاد دانشگاهی، شرکت آب منطقه‌ای و آموزش و پرورش قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طرح داناب از ۱۲ سال پیش در استان قزوین آغاز و اجرایی شد تا در حفاظت از منابع آبی راهکار ارائه گردد و فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب در جامعه صورت گیرد.


وی ادامه داد: حیات انسان‌ها منوط به آب است، در گذشته بیش از ۷۰ درصد کره خاکی را منابع آبی تشکیل می‌داد اما امروزه به دلیل مصارف بی‌رویه این منابع کاهش یافته است و اگر با همین رویه پیش برویم از نعمت آب محروم خواهیم شد.


این مسئول گفت: کشور ما در بخش اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد و این موضوع نقش مدیریت مصرف را پر رنگ‌تر می‌کند. با این جمعیت بیش از ۸۵ میلیون نفری اگر بی‌آبی و خشکسالی اتفاق بیفتد به کجا می‌توان کوچ جمعیتی کرد؟ بنابراین باید کشورمان را با همین منابع آبی حفظ کنیم تا آیندگان بتوانند در همین سرزمین به زندگی خود ادامه دهند.


وی بیان کرد: با افزایش آگاهی عمومی در خصوص مصرف بهینه آب به حفظ و نگهداشت منابع آبی خواهیم رسید؛ طرح داناب نقش مهمی در این فرهنگ‌سازی دارد تا دانش آموزان ناظر مصرف آب درخانواده باشند.


جمشیدی با اشاره به اینکه جامعه هدف این طرح ۵۰ هزار دانش‌آموز پایه متوسطه اول بودند، تصریح کرد: در این طرح بسته‌های آموزشی از طریق مشاورین داناب تهیه و در اختیار معلمین علوم تجربی و جغرافیا قرار گرفت تا الگوی مصرف و روش‌های نوین آبیاری به دانش آموزان آموزش داده شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *