عبدی بازیکنانم هیجان زده اند بازی با کره فینال زودرس بود

سرمربی تیم ملی نوجوانان می‌گوید تقابل با کره جنوبی یک فینال زودرس بود و بازیکنانش بابت صعود به دور حذفی هیجان زده و خوشحال هستند.


به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، حسین عبدی پس از پیروزی تیم ملی نوجوانان مقابل کره جنوبی و صعود به مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: بازی امشب مقابل کره جنوبی بسیار زیبا بود. همانطور که قبلا گفتم، این یک بازی زیبا در کشوری زیبا است. شما می‌بینید که همه به صورت تاکتیکی بازی می‌کنند تا یکدیگر را متوقف کنند و به روش خودشان ابه تیم مقابل حمله کنند. وقتی تیم کره‌ جنوبی را آنالیز کنیم، می‌بینم که بسیار قدرتمند هستند و به مربی تیم کره تبریک می‌گویم. آن‌ها تیم فوق العاده‌ و بازیکنان بسیار خوبی دارند. ما باید هر مسابقه را به سبک بازی امروز و با برنامه انجام بدهیم. برنامه من در این مسابقه برای متوقف کردن آن‌ها، حمله سریع و رسیدن به گل و دوباره ادامه دادن همین شیوه بود. بنابراین فکر می‌کنم یکی از بهترین بازی‌های این رقابت‌ها، همین مسابقه بود.


او ادامه داد: به مربی تیم کره گفتم که این بازی به نظر می‌رسد که یک فینال زودرس است. بنابراین من به آن‌ها و به بازیکنانم، مربیانم و به کشورم تبریک می‌گویم. به این بازیکنان افتخار می‌کنم و امیدوارم بازی بعدی را هم با نتیجه خوب رقم بزنیم. با این‌ حال همانطور که قبلا گفتم، بازیکنان در این سنین در این سطح نیاز به پیشرفت دارند و باید از بازی لذت ببرند. آن‌ها باید از نظر تاکتیکی نه تنها در حمله، در دفاع و ضد حمله نیز توسعه پیدا کنند.


عبدی در ادامه گفت: وقتی امروز به استادیوم آمدم، با من مصاحبه کردند و سوالی در این مورد پرسیدند که کره تیمی گلزن است و نظر شما در این رابطه چیست؟ من اینطور پاسخ دادم که کره گل‌های زیادی به ثمر رسانده و تیم خیلی خوبی است. اما ما نیز مثل آن‌ها به افغانستان شش گل زدیم و مقابل قطر نیز اگر همه توپ‌های ما گل می‌شد، شاید نتیجه آن بازی هم ۱۲ بر صفر یا چیزی شبیه به آن می‌شد. به همین دلیل است که فوتبال بسیار زیبا است. اگر تیم خوبی داشته باشید یا اگر هر دو تیم هم خوب باشند، باز هم شما از ابتدا نمی‌دانید که چه تیمی برنده است. به همین دلیل است که در این سطح و در این سن، می‌خواهم بازیکنان از بازی لذت ببرند، آن‌ها سخت تلاش می‌کنند و بهترین نتیجه، صرفا کسب بهترین نتیجه نیست، بلکه تلاش برای داشتن عملکرد بهتر است.


او ادامه داد: مربیگری من برای امروز یا دیروز نیست، بلکه مدت زمان طولانی است که مربی هستم. بنابراین می‌دانم چگونه بازیکنان را نه تنها از نظر جسمی بلکه از نظر ذهنی نیز ریکاوری کنم و کارهای زیادی برای ریکاوری ذهنی انجام می‌دهم. خیلی سخت است باور کنید که وقتی در بازی اول سه امتیاز را به دست می‌آورید و در بازی بعدی تنها یک امتیاز می‌گیرید، همه برای امتیاز بعدی مقابل کره جنوبی استرس می‌گیرند و در آن شرایط کنترل استرس بسیار سخت می‌شود. شاید من بتوانم خودم را در این سن کنترل کنم، اما بازیکنان ۱۶-۱۷ ساله پر تنش و در مورد هر موضوعی بسیار هیجان انگیز هستند. پس من به همراه کادرم آنها را ریکاوری کردیم. در اولین روز ما تلاش کردیم فقط کارهایی انجام بدهیم که از آن لذت می‌بریم.


سرمربی تیم ملی نوجوانان اضافه کرد: به عنوان مثال به تنیس فوتبال رفتیم. با آن‌ها شوخی کردم و همه سعی می‌کردند شوخ طبع باشند. امروز در کنار بخش آنالیز، چند فیلم خنده دار و چیزهای زیاد دیگری را پخش کردیم تا فضای ذهنی آن‌ها شاد و آرام شود و بعد از آن به بازی آمدیم و همه آماده بازی بودند. من مطمئن هستم که ما به عنوان یک مربی باید بدانیم که برابر بازیکنان جوان چه کاری را انجام می‌دهیم. بازیکنان جوان را نباید مجبور کنیم که شبیه ماشین یا ربات عمل کنند و فقط پیروز شوند، بلکه باید کمی تجربه به آن‌ها بدهیم. ما باید قدر اجرای خوبی به آن‌ها بدهیم تا در آینده از آن بهره ببرند، زیرا آن‌ها بازیکنان امروز نیستند، آن‌ها بازیکنانی برای آینده هستند و به طور کلی دید من برای ریکاوری بر این اساس است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگربهترین مشاورین کسب و کار چه ویژگیهایی دارند

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *