فروکش هیجان خرید آپارتمان در تهران

مقایسه‌ قیمت‌های اعلامی مالکان آپارتمان در تهران نشان می‌دهد که نرخ‌ها افت محسوسی را در مقایسه با اردیبهشت دارد؛ به طوری که در برخی محله‌های شمال شهر قیمت‌ها تا ۳۰ درصد دچار کاهش شده است.


به گزارش ایسنا، بررسی فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن شهر تهران گویای آن است که به تعداد واحدهای با عمر بنای کمتر از ۱۰ سال و دارای امکانات کامل افزوده شده است. این از افزایش تعداد فروشندگان مصمم حکایت دارد.


هیجانات ماه‌های اخیر بازار مسکن به وضوح فروکش کرده است. مشاوران املاک می‌گویند که به تدریج حجم فایل‌هایی که با تخفیف ارایه می‌شوند در حال افزایش است و انتظار می‌رود در ماه‌های محرم و صفر میزان عرضه به مراتب بیش از تقاضای واقعی بازار باشد.


برخی مشاوران املاک در مناطق شمالی تهران از ریزش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت‌های پیشنهادی خبر می‌دهند. فروشندگانی که نیاز به نقدینگی دارند قیمت‌ها را تا بیش از ۳۰ درصد کاهش داده‌اند.


در این گزارش نرخ‌های پیشنهادی هر متر مربع آپارتمان با متراژهای مختلف در مناطق مختلف تهران را مشاهده می‌کنید.


فروکش هیجان خرید آپارتمان در تهران


برآورد کلی از بازار مسکن در پایتخت گویای آن است که “http://isna.ir/xdP7mh”>انتظارات افزایشی به طور کامل از بازار محو شده است. اما چالشی بین دو طرف عرضه و تقاضا دیده می‌شود که ممکن است فرآیند رونق معاملات را به تعویق بیندازد. به نظر می‌رسد بازار برای  پذیرش کاهش قیمت نیاز به یک دوره استراحت همراه با رکود معاملات دارد. این  می‌تواند فروشندگان بالقوه را مجاب به پایین  آوردن قیمت کند و ریزش بیشتری در بازار اتفاق بیفتد.


بررسی‌ها نشان می‌دهد علاوه بر نبود تقاضای مصرفی، تقاضای سرمایه‌گذاری نیز از بازار مسکن شهر  تهران کنار کشیده است. برخی سفته‌بازان منتظر دریافت نشانه‌ای از رشد احتمالی بازار ارز هستند؛ نشانه‌ای که احتمال ارسال آن بسیار ضعیف به نظر می‌رسد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگربهترین مشاورین کسب و کار چه ویژگیهایی دارند

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *