قالیباف قانون نظام مهندسی اشکالات جدی دارد باید اصلاح شود

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت:قانون نظام مهندسی در کشور اشکالات جدی دارد باید این قانون در کمیسیون عمران اصلاح شود.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمد باقر قالیباف در نشست علنی امروز- سه شنبه ۲۵ مرداد ماه- مجلس شورای اسلامی در روند بررسی علت فروریزش ساختمان متروپل آبادان گفت:در این مورد باید چاره اندیشی جدی انجام شود این مسئولیت به دوش مجلس و دولت  که باید انجام شود.


رییس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قانون نظام مهندسی در کشور اشکالات جدی دارد باید در کمیسیون عمران  این قانون اصلاح شود و این موضوع مهمی است که هم نظارت‌ها را دقیق می‌کند و هم ریشه‌های اصلی  مواردی که منجر به چنین اتفاقاتی می‌شود، را شناسایی می کند.


قالیباف با اشاره به گزارش کمیسیون عمران مجلس در مورد فروریزش ساختمان متروپل آبادان گفت: واقعیت این گزارش این است که در خیلی از ساختمان ها بهره برداری‌های غیر قانونی انجام می‌شود،پایان کار ساختمان برای فعالیت دیگری گرفته  می شود و در حوزه دیگری مورد استفاده قرار می گیرد این یکی از معضلات جدی کشور در حوزه شهرسازی است.


وی افزود:بخشی از نا امنی‌های ساختمان در سازه و بخشی  دیگری در کاربری‌های غیر قانونی در ساختمان‌ها است که برای چنین کاربری ساخته نشده‌اند.


ادامه داردنظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *