قرآن بهترین منبع یهودشناسی است

ایسنا/زنجان معاون اجرایی سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان گفت: برای شناخت یهود به مستندات نیاز داریم. مهم‌ترین سندی که می‌تواند در این حوزه کمک کند، با توجه به حوادثی که در سال ۱۴۰۲ در حال رخ داد، قرآن‌ کریم است.


سرهنگ محمدعلی  فروزنده امروز (دوشنبه، ۱۱ دی‌ ماه) در مراسم حماسه ۹ دی و سالگرد شهادت سردار سلیمانی که در دانشگاه فرهنگیان زنجان برگزار شد، با توضیح اینکه در آیات قرآن‌ کریم به ویژگی‌های یهود پرداخته شده است، ادامه داد: در آیات سوم تا هفتم سوره اسرا خداوند یکی از ویژگی‌های قوم یهود را فسادانگیزی آنها عنوان می‌کند.


او با اشاره به خروج بنی‌اسرائیل به اذن خداوند و با کمک حضرت موسی (ع) از رود نیل، بیان کرد: قوم یهود پس از عبور از نیل شروع به بهانه‌تراشی کرد تا به یک سرزمین که همان فلسطین است، رسید. طبق قصص قرآنی، روایات و حتی اسناد خود یهودیان ۱۰ تا ۱۲ نفر از همراهان حضرت موسی (ع) برای برآورد محلی که به آن رسیدند عازم شدند. آنها پس از بازگشت خطاب به حضرت موسی (ع) گفتند، تو و پروردگارت بروید و جنگ کنید، ما در اینجا نشسته‌ایم.


فروزنده با بیان اینکه بنی‌اسرائیل به قدری کاسه صبر حضرت موسی (ع) را به سر آورد که ۴۰ سال در بیابان آواره شدند، تاکید کرد: اگر بخواهیم یهودشناسی داشته باشیم، باید بدانیم که آنها به سرزمین فلسطین که از آن به‌عنوان سرزمین موعود یاد می‌کنند به اذن خدا وارد نشدند و به این علت که به اذن خدا حاضر به جنگیدن نشدند، ۴۰ سال در بیابان آواره شدند و پس از توبه با جنگ و خونریزی وارد این سرزمین شدند.


وی با اشاره به اینکه قوم یهود در جهان پراکنده شد و پراکندگی آنها در جهان به‌صورت قومی و قبیله‌ای بود، اظهار کرد: در ارتباط با رابطه یهود و ایرانیان باید گفت در سلسله هخامنشی، هخامنشیان آنها را از غل و زنجیر آزاد کردند و حتی به مقام ملکه بودن نیز رسیدند؛ اما در مقابل، جواب آنها کشتار ایرانیان آن هم به تعداد ۷۷ هزار نفر در سیزدهمین روز نوروز بود.


فروزنده با تحلیل وقایع دهه ۱۸۸۰ به بعد، گفت: سه گروه از یهودی‌ها شروع به ترویج موضوعی به نام ارض موعود کردند؛ اما برای آن، مکانی مشخص نکردند. مهم‌ترین گروهی که به این موضوع می‌پردازد، ربی‌ها هستند که در دهه ۱۸۰۰ جنبشی به نام جنبش صهیون راه‌اندازی کردند که به‌عنوان صهیونیسم آنها را می‌شناسیم.


وی با بیان اینکه از ۱۸۸۵ به بعد، ذیل این جنبش کمیته‌های مختلفی تشکیل شد که مهم‌ترین آنها، کمیته ارض موعود است، اظهار کرد: در این دوران، آنها به‌دنبال منطقه‌ای مهاجرنشین بودند، زیرا جمعیت یهود به‌قدری نیست که دنبال حاکمیت باشد و جاهایی را نیز برای این سرزمین تعیین می‌کنند.


او با بیان اینکه در سال ۱۸۹۷ کنفرانسی در شهر برن سوئیس با حضور یهودیان ثروتمند تشکیل و برای اولین‌بار فلسطین به‌عنوان ارض موعود در این کنفرانس تصویب شد، گفت: فلسطین دو جاذبه مذهبی برای یهودیان دارد که یکی از آنها راجع به موعود است.


فروزنده با اشاره به تنفر تاریخی اروپایی‌ها از یهود که مربوط به ربا و نزول است، بیان کرد: دلیل اینکه سیاسیون اجازه نمی‌دهند درباره هولوکاست پژوهش شود، این است که هولوکاست برای راندن یهودیان از اروپاست.


وی با یادآوری اینکه یهودی‌ها از سال ۱۸۹۷ دنبال حکومت می‌گردند، ادامه داد: در آن برهه از تاریخ، پیشنهاد انگلیسی‌ها به یهودیان این بود که فلسطین را برای حکومت خود در نظر بگیرند و مهاجران را در آنجا ساکن کنند و خودشان نیز شروع به کار کردند.


او با توضیح اینکه در ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ اولین خیانت سازمان ملل نسبت به فلسطین شکل گرفت، گفت: طرح تقسیم فلسطین به دو کشور فلسطین و رژیم غاصب اسرائیل تصویب شد، در حالی که طبق اسناد سازمان ملل شش درصد زمین‌ها متعلق به یهودیان است. در ۱۴ می سال ۱۹۴۸ رسماً دولت رژیم جعلی اسرائیل اعلام شد و ما این روز را «روز نکبت» می‌نامیم. یکی از جنایت‌ها صهیونیست‌ها در سال ۱۹۴۸ کشتار دیریاسین بود که حتی به بچه‌های شیرخوار هم رحم نکردند.


وی با بیان اینکه در وقایع اخیر فلسطین، یک سوالی که مطرح می‌شود این است که اگر حماس حمله نمی‌کرد اسرائیل نیز بمباران نمی‌کرد؟ گفت: نتانیاهو از پنجم شهریور تا پنجم مهر ماه ۲۷ عملیات سنگین نظامی علیه نوار غزه و کرانه باختری انجام داد که کسی از آنها با خبر نشد.


فروزنده با پرداختن به این موضوع که نتانیاهو در سازمان ملل، یک نقشه جلوی چشم جهانیان گرفت و گفت که این نقشه خاورمیانه جدید است که اسرائیل با کمک دوستانش آن را خواهد ساخت، توضیح داد: هیچ اسمی از غزه و کرانه باختری در این نقشه وجود نداشت که معنی آن، این است که این مناطق را با خاک یکسان می‌کند.


وی با توضیح اینکه نتانیاهو در جلسه‌ای که شهریور ماه برگزار کرد، گفت برای ماندن در قدرت و ایجاد انسجام داخلی به جنگ نیاز دارم، بیان کرد: قرار بود اسرائیلی‌ها هشتم اکتبر به نوار غزه حمله کنند.


فروزنده با بیان اینکه حماس هفتم اکتبر عملیات خود را که طراحی، آماده‌سازی و اجرای ماموریت را نیز خودشان انجام داده بودند، آغاز کردند و کل جریان بیشتر از چهار ساعت طول نمی‌کشد، ادامه داد: اسرائیلی‌ها پنج ساعت سکوت کردند و پس از پنج ساعت، مصاحبه‌ای را منتشر کردند و مدعی شدند، حماس کودکان ما را سر بریده است که دوباره تمام افکار عمومی جهان به سمت فلسطین باز می‌گردد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرراهنمای خرید شیرآلات توکار بصورت اینترنتی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *