معاون اجرایی شورای نگهبان قانون فعلی انتخابات ایراد دارد


P>به گزارش ایرنا ، محمد حسن صادقی مقدم روز سه شنبه در آیین معرفی مسئول جدید دفتر نظارت بر انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج بر لزوم اصلاح قانون انتخابات در کشور تاکید کرد و گفت: پیش تر اقدام هایی در این زمینه انجام شده اما به نتیجه نرسیده است.
وی تصریح کرد که احراز صلاحیت ها در انتخابات همواره از دغدغه های مهم شورای نگهبان بوده است و یکی از اشکالات در این خصوص، کوتاه بودن زمان رسیدگی به پرونده داوطلبان نامزدی در انتخابات است.
صادقی مقدم نحوه نظارت بر هزینه‌های انتخابات را از دیگر اشکال های قانون فعلی انتخابات دانست و اظهار امیدواری کرد: تا زمان برگزاری انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۲ این اشکال نیز رفع شود.
معاون امور اجرایی و انتخابات شورای نگهبان گفت: بی حاشیه بودن، برگزاری انتخابات موفق و پاک از جمله ویژگی های مدیران شاخص و موفق این حوزه محسوب می شود و حجت الاسلام خرم روز مسئول سابق این نهاد در کهگیلویه و بویراحمد در طول خدمت در این نهاد مقدس فردی مصلح و خدمتگزار بود.
عضو حقوقدان شورای نگهبان ادامه داد: ۳۰۰ هزار نفر در سراسر کشور در این نهاد عضویت دارند .


صادقی مقدم افزود: سید مهدی جوکار مسئول جدید دفتر نظارت شورای نگهبان در استان سابقه فعالیت در حوزه نهاد شورای نگهبان را دارد و از ایشان انتظار می رود همچون گذشته با اخلاص برای نظام قدم بردارند.
شورای نگهبان امین مردم و نظام است


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این آئین گفت: استانِ کهگیلویه و بویراحمد همیشه پیشتاز حضور مناسبت‌ها و صحنه‌های مختلف دفاع و حمایت از میهن اسلامی بوده است.
جواد هاشمی مهر بر اهمیت درایت، قاطعیت، پشتکار و قانونمندی در امر نظارت بر انتخابات در استان تأکید کرد و افزود: شورای نگهبان امین مردم و نظام است.
وی با اشاره به عملکرد رضایت بخش حجت الاسلام خرم روز در طول دوران خدمت در شورای نگهبان ادامه داد: شورای نگهبان غیر از شورای اسلامی شهر در تمام انتخابات‌ها نقش کلیدی دارد و امیدواریم با به‌کارگیری، آموزش و تقویت نیروهای انقلابی، بصیر و آگاه بتوانیم انتخابات بعدی را هم با موفقیت پشت سر بگذاریم.
حجت الاسلام قدرت الله خرم روز مسئول سابق دفتر نظارت شورای نگهبان در کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: شورای نگهبان نهادی حاکمیتی است و خدمت های ارزشمندی چه در زمینه مصوبات و تفسیر قانون و چه در زمینه نظارت بر انتخابات داشته است.
وی افزود: همیشه خدا را شاهد بر عملکرد خود می دانستم و از سال ۱۳۸۸ تاکنون ناظر بر اجرای ۹ انتخابات مختلف بوده ام که خوشبختانه رو سفید هستم.
مسئول جدید دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: تلاش می کنم در مسیر ارتقاء سطح کمی و کیفی دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان قدم بردارم و با خدای متعال عهد بستم که بی طرفی را همواره مد نظر قرار دهم.
در این آیین سید مهدی جوکار به مدت سه سال به عنوان مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان معرفی و از خدمات حجت الاسلام خرم روز مسئول پیشین قدردانی شد.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *