معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل

یاسوج- ایرنا- معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شورای عالی اشتغال کشور یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل تعریف شده و برای دستگاه های مختلف هم ضرایب و جداول مشخص شده است.


به گزارش ایرنا، علی‌حسین رعیتی ‌فرد روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیران کل اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج،اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهار برنامه اصلی را به عنوان ابر پروژه های کمک و ارائه خدمت به مردم در نظر گرفته است.


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: امید است بتوانیم از همه ظرفیت ها استفاده کنیم و اشتغال را برای کسانی که در انتظار شغل هستند ایجاد کنیم و دغدغه اشتغال در کشور را بهبود ببخشیم.


رعیتی فرد ابراز داشت: دومین موضوع سازماندهی بنگاه‌های وابسته به وزارت تعاون است.


وی ادامه داد: سومین مورد، ساماندهی صندوق‌های وابسته به وزارت تعاون از جمله صندوق تامین اجتماعی، بازنشستگی ، بیمه عشایر و روستایی و غیره است.


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: چهارمین پروژه اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برطرف کردن فقر مطلق در جامعه است.


رعیتی فرد گفت: خدمت کردن در نظام جمهوری اسلامی نعمت بزرگی است زیرا که برای رضای خدا و تلاش برای مردمی که ولی نعمتان ما هستند، خدمت می کنیم.


وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران که در سال ۵۷ به پیروزی رسید چند نکته بارز داشت که انقلاب ما را به عنوان الگویی در دنیا اثر بخش نشان داده است.


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از نکات اصلی اش این بود که هم امام راحل و همه کسانی که همراهش بودند برای خدا و یاری دین خدا قیام کردند.


وی تاکید کرد: با کودتا خواستند انقلاب را در نطفه خفه کنند اما چون امام دین خدا را یاری کرده بود کسی نتوانست او و مردم را شکست دهد.


رعیتی فرد افزود: انقلاب اسلامی بعد از ۴۳ سال به عنوان یک الگوی مردمی در جهان می درخشد.


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ایران اولین کشوری بود که به مدت ۴۸ روز بعد از انقلاب انتخابات برگزار کرد تا از ظرفیت مردم در انقلاب استفاده شود.


وی بیان کرد: این روز ها به جنگ اقتصادی با ایران برخاسته اند و در تلاشند با تحریم و انواع حیله و مکر اقتصاد ما را به چالش بکشند.


رعیتی فرد عنوان کرد: می خواهند مردم را از نظام ناراضی کنند و تمام ظرفیت های خود را در این راه به کار گرفته اند. 


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به برکت انقلاب اسلامی در این ۴۳ سال در حوزه اقتصادی و صنعتی ظرفیت های بی بدیلی ایجاد شده است.


وی ادامه داد: برای نمونه تولید فولاد ۳۷۰ هزار تن بوده که به ۳۰ میلیون تن و سیمان به ۴۸ میلیون تن رسیده است.


رعیتی فرد ابراز داشت: بیش از انقلاب ۷۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور وارد می شد و امروز ۹۵ درصد داروها در کشور تولید می شود.


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزود: وحدت و کوشش همه ما می تواند این انرژی را ایجاد کند که با سربلندی از این جنگ اقتصادی بیرون بیاییم.


وی ادامه داد: جامعه کارگری و کارفرمایان فرماندهان و رزمندگان این جنگ اقتصادی هستند و تلاش می کنند چرخ تولید کشور بچرخد.


رعیتی فرد عنوان کرد: با تعطیلی هر واحد تولیدی یک خاکریز را از دست داده ایم و نباید اجازه دهیم وقفه‌ای در تولید کشور ایجاد شود و از تولید کالای ایرانی حمایت کنیم تا بتوانیم به روزهای پرنشاط در حوزه تولید و اقتصاد کشور برسیم.


وی گفت: جامعه کار و تولید علی رغم همه مشکلات پای نظام ایستاده اند و کارگران از اقشاری هستند که در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و حتی در شرایط کنونی با نجابت و سیلی صورت خود را سرخ کرده‌اند و پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند و این مهم را دولت سیزدهم به خوبی درک می‌کند.


وی ابراز داشت: در کشور ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بیمه شده مستقیم کار،۳.۶ میلیون نفر بازنشسته تامین اجتماعی و ۱.۶ میلیون نفر بازنشسته کشوری وجود دارد.


رعیتی فرد تاکید کرد: بیش از ۵۰ میلیون از جمعیت کشور در جامعه هدف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آن ها ارائه خدمات می شود.


معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حوزه تنظیم روابط کار که یکی از راه‌های تحقق عدالت اجتماعی است باید کار بیشتری شود تا بتوانیم عدالت را ایجاد کنیم.


در خاتمه این آیین از حدمات ارمغانی مدیرکل پیشین تقدیر شد و حمیدر ضا واعظی به عنوان مدیرکل جدید تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد.نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *