موضوعات مهم باقیمانده با رویکرد واقع بینانه طرف غربی قابل حل

تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: برخی موضوعات مهم باقیمانده در صورت رویکرد واقع بینانه طرف غربی قابل حل و رسیدن به توافق نهایی است.


به گزارش روز شنبه خبرنگار سیاست خارجی ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، جوزف بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده ارشد مذاکرات وین و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در خصوص آخرین وضعیت گفت وگوها در وین بحث و تبادل نظر کردند.


امیرعبداللهیان در این گفت‌وگوی تلفنی با قدردانی از تلاش‌های جوزف بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات و انریکه مورا مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا تاکید کرد که انتخاب قطعی جمهوری اسلامی ایران عدم عبور از خطوط قرمز خود است.


وی با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای حصول یک توافق خوب، بر لزوم اخذ تصمیم سیاسی توسط طرف مقابل تاکید کرد و افزود: ایران به دنبال یک توافق خوب، اما در چارچوب منافع ملی و با رعایت خطوط قرمز خود در مذاکرات است.


وی در مورد بحران اوکراین نیز خواستار حل و فصل آن از طریق سیاسی شد.


امیرعبداللهیان و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده ارشد مذاکرات وین تاکید کردند که مذاکرات به مرحله حساس و مهمی رسیده و همه طرف ها بخش عمده مسیر را به خوبی طی کرده اند.


وزیر امور خارجه افزود: برخی موضوعات مهم باقیمانده در صورت رویکرد واقع بینانه طرف غربی قابل حل و رسیدن به توافق نهایی است.


مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده و نیازمند تصمیمات جدی از سوی همه است


بورل ضمن مرور آخرین تحولات مذاکرات وین، بحران در اوکراین را دارای عواقب جدی برای سیاست جهانی و اروپا توصیف کرد.


مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با مرور تلاش‌های فراوان همه طرف‌ها تاکید کرد که مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده و نیازمند تصمیمات جدی از سوی همه است.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *