ناوگروه هشتاد ویکم نیروی دریایی ارتش عازم آبهای دور شد

بندرعباس – ایرنا- با بدرقه رسمی از سوی امیر دریا دار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ، ناوگروه هشتاد ویکم این نیرو روز جمعه از منطقه یکم بندرعباس عازم آبهای دور شد.


به گزارش ایرنا، دراین سفردریایی ناو گروه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز و ناو لجستیک پس از بدرقه و خدا حافظی خانواده کارکنان عازم ماموریت نیروی دریایی در آبهای دور بویژه خلیج عدن  شد تا از منافع کشورمان بویژه خطوط کشتیرانی حفاظت وحراست کنند.


نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حماسه هفت آذر۵۹ جانانه در برابر دشمن بعثی ایستاد و شهدا و جانبازانی در ناوچه پیکان تقدیم کرد افتخار اسکورت ۱۰ هزار فوند کشتی تجاری در طول دوران دفاع مقدس ، مقابله باز دزدان دریایی از سال ۸۸تاکنون وهمچنین مردم یاری در مناسبت های مختلف بویژه در حوادث طبیعی مثل زلزله، سیل و کرونا دارد همچنان در جهان همچون نگینی خوش نام می درخشد.


 درطول دوران دفاع مقدس افزون بر ۱۰ هزار فروند نفت کش و کشتی‌های تجاری توسط نداجا با موفقیت اسکورت شد و این نیرو اجازه نداد اقتصاد کشور دچار مشکل شود، هم‌اکنون به چرخه اقتصاد کمک می‌کندو اکنون نیروی دریایی ارتش از خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و بین المللی در برابر دستبرد دزدان دریایی محافظت می‌کند.


 استان هرمزگان همچنین با برخورداری از ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر سواحل آبی با احتساب جزایر ۱۴ گانه یکی از استان هایی بوده که بیشترین ارتباط  با دریا و راه ارتباطی همسایگی با خلیج فارس و با آبهای آزاد از طریق دریای عمان را دارد که  از سایر استان های کشور متمایز است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *