نرخ گذاری استخرهای شنا باید اصلاح شود

ایسنا/خراسان رضوی سرمربی تیم ملی شنای جوانان ایران گفت: نرخ‌گذاری‌ها باعث می‌شود که نتوانیم به امر استعدادیابی آنطور که می‌خواهیم بپردازیم.


به گزارش ایسنا، مجید مشتاق عشق در نشست خبری هیات شنا، شیرجه و واترپلوی خراسان رضوی که امشب چهارشنبه ۱۱ مردادماه در مشهد برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: هیات پوست‌اندازی خوبی انجام داده و دوستانی که همیشه می‌پرسیدند مشتاق پس چه زمانی می‌رود، فکر می‌کنم به پاسخ رسیدند. نیروهای جوان تازه وارد به هیات، انگیزه بالایی دارند و برنامه‌ریزی خوبی هم صورت گرفته‌است.


وی افزود: در شهریور، به میزبانی مجموعه آزادی مسابقاتی برگزار می‌شود که به نوعی انتخابی بازی‌های بین‌المللی فیلیپین است. در بخش جوانان، سرمربی تیم ملی هستم و به تازگی با حضور ۲۶ شناگر به مدت یک هفته، اردویی در همدان داشتیم. بچه‌ها در حال آماده‌سازی برای مسابقات برون‌مرزی هستند و حواسمان هست که این رده سنی، پشتوانه‌ای برای شنای بزرگسالان است.


مشتاق گفت: امیرعلی سلامتی، امیرکیان حقیقت‌خواه، یزدان حصاری‌نویی و پارسا صفایی در رده سنی جوانان به تیم ملی دعوت شده‌اند، مشهد پایگاه قهرمانی تیم‌های شنا و واترپلو است و پشتوانه خوبی داریم، اما در بحث فنی شاید این نسل که نسل چهارم است از پتانسیل بالایی برخوردار است. در حال پوست‌اندازی دیگری هستیم و باید بدانید که هر نسل ۱۰ سال به طول می‌انجامد.  


وی افزود: کرونا ضربات بزرگی به ما زد، اما خوب خودمان را جمع کردیم و دیدید که دختران شناگر ما به مدال های ارزشمندی دست یافتند. در رشته‌های پایه مثل شنا باید سرمایه‌گذاری شود، مبالغی که کمیسیون ماده ۸۸ و کارشناسی در سال‌های گذشته به ما اعلام می شد، با امسال قابل مقایسه نیست.


سرمربی تیم ملی جوانان شنای ایران گفت: برای هاشمی‌نژاد ماهی ۱۰ میلیون اجاره می دادیم، برای استخر شهید حججی اصلاپول نمی‌دادیم، اما الان برای همین استخر ۶۵۰ میلیون از ما طلب کرده‌اند. برای هاشمی‌نژاد بیش از ۱ میلیارد باید بدهیم. بحث حقوق پرسنل، آب و برق و کلر و حقوق مربیان هم که دیگر نیازی به گفتن نیست که چقدر افزایش یافته‌است.


وی تصریح کرد: ما نه تنها از برنامه‌هایمان با حضور گرایلی عقب نیستیم، بلکه جلو هم هستیم. مدارس شنای خراسان رضوی بیش از ۱۵۰۰ شناگر دارند و فقط در یکی از مدارس ۶۵۰ شناگر داریم. ۲۰ مدرسه شنا داریم که فقط به افراد متخصص مجوز داده شده‌است.


رییس سابق هیات شنای خراسان رضوی افزود: در استعدادیابی چه در بخش پسران و چه در بخش دختران، باید فعال باقی بمانیم. خانواده شنا افراد فهیمی هستند و کادری هم که فعالند، بسیار متخصص هستند. در این مرحله باید بزرگسالان و جوانان ما حفظ شوند و رده‌های سنی زیر ۱۵ سال هم باید رشد کنند و کمیت بالاتری داشته باشیم.


وی افزود: جام ولایت هم برای پسران و دختران تا پایان سال خواهیم‌داشت، همچنین لیگ برتر هم انشالله با حضور قدرتمند تیم‌های خراسان رضوی برگزار شود و گرایلی اسپانسر بزرگی بیاورد. در این ۱۹ دوره همواره خراسان رضوی روی سکو بوده و این رکورد باید حفظ شود. در کدام رشته چنین رکوردی ثبت شده‌است؟ سال قبل هم برای یک دهه متوالی قهرمان شدیم. نفت امیدیه بعد از ما با ۶ قهرمانی دوم است.


مشتاق تصریح کرد: ماجرا ریشه در خود مجلس دارد، دست وزیر و مدیرکل ورزش استان نیست. وقتی بازرس پیروی تصویب مجلس ورود می کند چه کسی می‌خواهد جلویش بایستد؟ با این جو از بحث استعدادیابی مجبوریم خواه ناخواه دور شویم. این قیمت‌هایی که به ما گفتند کف قیمت است. کارشناسی را دوستان ورزشی کردند، آنهایی که در زمان من کارشناسی کرده بودند فنی ساختمانی بودند، ولی دلشان به حال ما می‌سوخت، اما امروز متاسفانه اینگونه شرایط رقم خورده‌است.


وی افزود: دوستان تازه تصور می‌کنند چقدر به ما لطف داشته‌اند، در صورتی که واقعا کار سخت شده و حتی نامه زدیم و درخواست کردیم که دوباره بازبینی صورت گیرد. وضعیت به این ترتیب باشد مجبوریم تمرکزمان را روی آموزش بگذاریم و ادامه مسیر سخت می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم دستگاه تصفیه آب
بیشتر بخوانیمروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *