نعیم قاسم آمریکا خواستار لبنان ضعیف است

تهران- ایرنا- نعیم قاسم معاون دبیرکل جنبش حزب الله لبنان پنجشنبه در سخنانی با تاکید بر اینکه آمریکا خواستار لبنان ضعیف است، گفت: اما حزب‌الله لبنانی مستقل می‌خواهد که متعلق به هیچ کشوری در جهان نباشد و از نظر امنیتی قوی، آزاد و با ثبات باشد.


به گزارش ایرنا از تارنمای العهد، شیخ نعیم قاسم پنجشنبه شب در سخنانی درباره دلیل حملات سازمان یافته با نظارت آمریکا علیه حزب الله افزود: حمله به حزب الله به این دلیل است که حزب الله در سال ۲۰۰۰ در برابر اسرائیل پیروز شد و طرح خاورمیانه نوین را دو بار ناکام گذاشت؛ یک بار به صورت مستقیم و در جریان پیروزی سال ۲۰۰۶ و یک بار نیز به صورت غیر مستقیم از طریق شرکت در دفاع از سوریه.


او ادامه داد: هماهنگی میان مقاومت و ارتش برای مقابله با اسرائیل و تکفیری‌ها در چارچوب سه‌گانه ارتش – ملت – مقاومت باعث شده است که دشمنان متزلزل شوند و به نحوه ایجاد مشکل در داخل این سه‌گانه فکر کنند.


معاون دبیرکل حزب الله اضافه کرد: مشکل دشمنان با مقاومت این است که حزب الله سوپاپ اطمینان محکمی در برابر فتنه‌های فرقه ای و مذهبی بوده است.


قاسم گفت: حزب الله دست و دل خود را به روی همه نیروها باز کرده است زیرا مطالبات سیاسی و خطرات سیاسی وجود دارد که رسیدگی به آنها بسیار لازم است.


وی افزود: دشمنان تمام امکانات خود را به کار گرفته اند تا ما را محدود کنند و سعی کنند بین ما و طرفداران ما اختلاف پیدا کنند، اما شکست خوردند.


معاون دبیرکل حزب الله در ادامه با طرح این پرسش که آمریکا خواستار چه لبنانی است، گفت: آمریکا خواستار لبنان ضعیف است و به همین دلیل با تحریم خواست تا لبنان به این کشور متوسل شود و شرط‌های آن را اجرا کند.


قاسم افزود: حزب‌الله لبنانی مستقل می‌خواهد که متعلق به هیچ کشوری در جهان نباشد و از نظر امنیتی قوی، آزاد و با ثبات باشد.


وی درخصوص انتخابات پیش روی در لبنان گفت: ما بر برگزاری انتخابات در زمان مقرر تأکید داریم و آن را گامی ضروری برای تجدید اعتماد و پاسخگویی از طریق انتخاب می‌دانیم.


قاسم افزود: هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که بیانگر برگزار نشدن انتخابات در موعد مقرر باشد، بلکه همه نشانه‌ها حاکی از آن است که انتخابات در ۱۵ ماه می ۲۰۲۲ (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد.


معاون دبیرکل حزب الله در پایان گفت: می‌مانیم، حمایت می‌کنیم و می‌سازیم و همه تلاش های آمریکا سرنگون شده و خواهد شد و ما بر روی صندوق‌های رأی حساب باز کرده‌ایم نه ادعا.


حزب‌الله لبنان اولین مرحله از فعالیت‌های انتخاباتی خود را در برخی از مناطق پایتخت این کشور آغاز کرده است.


«میشل عون» رئیس جمهور لبنان چندی پیش در فرمانی اعلام کرده بود که انتخابات پارلمانی این کشور، ۱۵ ماه مه سال ۲۰۲۲ میلادی ( ۲۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *