نوای لبیک یا قرآن در خراسان شمالی طنین انداز شد

ایسنا/خراسان شمالی پویش لبیک یا قرآن همزمان با سراسر کشور در شب عاشورای حسینی یعنی شام پنجم مرداد با همخوانی سوره مَسَد ( صد و یازدهمین سوره از قرآن که با نام سوره تبت یا سوره ابی‌لهب نیز شناخته می‌شود) توسط مردم و عاشقان حسینی در مساجد، اماکن مذهبی، بقای متبرک و هیأت‌های مذهبی در سراسر استان خراسان شمالی به صورت همزمان برگزار شد.


به گزارش ایسنا، در این روزها و با معطر شدن ایران و جهان به نام مبارک امام حسین علیه السلام، آن‌هایی که تلاش داشته و دارند نام اسلام را از گستره جهان پاک کنند به رسم نااهلی خود دوباره دست به اهانت به قرآن کریم زدند؛ اما در همین مواقع است که جمله «عدو شود سبب خیر» معنا پیدا می‌کند و به فرموده رهبر انقلاب «حرمت و شوکت قرآن کریم روز به روز افزونتر و انوار هدایت آن درخشان‌تر خواهد شد، امثال این توطئه و عاملان آن، حقیرتر از آنند که بتوانند جلوگیر این درخشش روزافزون باشند.»


به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، در پی هتک حرمت مجدد به قرآن کریم پویشی با عنوان «لبیک یا قرآن» در همه هیئات مذهبی سراسر کشور با همخوانی سوره مبارکه مسد توسط عزاداران در شب عاشورا برگزار شده است.


حجت الاسلام حمید رفیعی اظهار کرد: عزاداران حسینی اعلام انزجار خویش در اهانت به قرآن کریم را امشب پنجم مرداد، شب عاشورای محرم ۱۴۴۵ قمری از توهین کنندگان به این کتاب مقدس با قرائت سوره مسد اعلام کردند تا نشان دهند در مسیر قرآن و اسلام قرار دارند.


گفتنی است، پلیس سوئد مدتی قبل در اقدامی تحریک آمیز بار دیگر مجوز آتش زدن قرآن کریم در مقابل سفارت عراق در استکهلم برای همان فردی که پیش‌تر مرتکب این عمل شنیع شده بود را صادر کرد.


«سلون مومیکا» بار دیگر در حرکتی موهن و اسلام ستیزانه، اقدام به پاره و لگد کردن این کتاب آسمانی و پرچم عراق در مقابل سفارت عراق در استکهلم کرد.


همچنین عضو گروه ملی‌گرای اسلام‌هراس و راست افراطی «دانسک پاتریوتر» (وطن‌پرست دانمارکی) در اقدامی شنیع یک نسخه از قرآن کریم را در مقابل سفارت عراق در کپنهاگ دانمارک سوزاند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرآپادانا پدیدهلینک مطالب دیگرآیا لیزر موهای زائد خوبه؟ همه چیز در مورد آن

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *