نکونام باید به حال این تیم گریه کنیم می گویند استقلال را پنجم

سرمربی استقلال از وضعیت نابه‌سامان تیمش در فصل نقل‌وانتقالات سخن گفت.


به گزارش ایسنا، جواد نکونام، سرمربی استقلال بعد از برتری سه بر صفر تیمش مقابل پیکان در بازی دوستانه گفت: دیدید که کمبود بازیکن داشتیم و امروز چند بازیکن جدید دعوت کردیم که دو تیم داشته باشیم. بازی دوستانه بود و سعی می‌کنیم شرایط بازیکنان را در دوران بدنسازی‌ و آماده‌سازی بهتر کنیم.


سرمربی استقلال درباره اوضاع نه چندان خوب تیمش در نقل و انتقالات اظهار کرد: تمام صحبت من برای هواداران است و می‌خواهم شفاف صحبت کنم. اگر اینجا هستم به خاطر این عزیزان است. به عنوان سرمربی صحبت می‌کنم تا بدانند چه خبر است. سعی کردیم کارمان را به بهترین شکل انجام دهیم اما هیچ اتفاق مثبتی برای این تیم و من رقم نخورده است. خطیر تازه تشریف آورده است. اما به شما می‌گویم قرارداد من در این باشگاه نیست. قرارداد مهرداد محمدی و آرمین سهرابیان هم در باشگاه نیست. خنده‌دار است. یک نفر به راحتی اسناد یک باشگاه را با خود می‌برد. 


نکونام اضافه کرد: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است. من و هواداران باید به حال استقلال گریه کنیم که این اتفاقات رخ داده است. اسم می‌آورم که نگویند نکونام بازیکن نخواست. ما لیست داده بودیم. هیچ کدام از این بازیکنان جذب نشدند. مهرداد محمدی را هم خودم صحبت کردم و کریمی هم زحمت کشید و قرارداد بست. آرمین سهرابیان را هم خودم صحبت کرده بودم. مدافع وسطی نداشتیم. عارف غلامی و مرادمند قرارداد نداشتند و سیلوا هم رفته بود. سعید عزت اللهی و رضا اسدی را خواستیم اما هیچ کدام را نگرفتند. حتی بازیکن قرارداد دارد اما سر تمرین نمی‌آید. می‌گویند صبر بازیکن می‌گیریم اما کجا می‌گیرید؟ تمام شد! سه هفته دیگر لیگ شروع می‌شود. ما دو وینگر خواستیم و گفتند درست می‌شود اما این بازیکنان رفتند. ما الان نیاز به بازیکن داریم. می‌گوییم امیرحسین حسین‌زاده و خالد آبادی را بگیرید اما می‌گویند گران است. 


سرمربی استقلال تاکید کرد: وقتی به جلسه هم می‌روند، بازیکن می‌گوید ۲۰ میلیارد می‌خواهم و بعد مدیر می‌گوید می‌شود ۸ میلیارد بگیری؟ بازیکن هم در این صورت می‌رود. هیچ کس قرارداد ندارد. مرادمند بدون قرارداد آمد. به او گفتم تمرین نکن چرا که اگر مصدوم شود کسی او را نگاه نمی‌کند. تیم من در دوران بدنسازی بهترین بدنساز آسیا را کنار خود ندارد. می‌گویند گران است. پس تیم‌های دیگر چطور هزینه می‌کنند؟ می‌گویند ما قهرمانی نمی‌خواهیم! می‌گویم من آدمی نیستم که برای قهرمانی نجنگم. تیم قوی می‌خواهم. من برای قهرمانی می‌جنگم اما قول قهرمانی نمی‌دهم. من سعی می‌کنم سال اول بجنگم و اگر قهرمان نشدم، سال دوم قول قهرمانی می‌آوردم. می‌گویند سال اول استقلال را پنچم کن. مگر هوادار استقلال طاقت این چیزها را دارد؟


او در واکنش به این که آیا خطیر این حرف‌ها را زده است؟ گفت: من اسم نمی‌آوردم. خطیر تازه آورده است و زمان می‌خواهد. مشکل ما این است که زمان نداریم. مثلاً با بازیکن صحبت می‌کنیم، امروز می‌گویند پنج میلیارد و عنوان می‌کنند که اجازه بدهید که دو، سه روز بگذرد و بعد از آن صحبت می‌کنیم. ۲۱ روز دیگر لیگ شروع می‌شود. من در این فرصت چگونه باید بدن یک بازیکن را آماده کنم؟ بدترین اتفاقات تاریخ فوتبال ایران در حال رقم‌خوردن در استقلال و برای من است.


سرمربی استقلال افزود: اینها اتفاقاتی است و داستان‌هایی دارد و پای «بچه» دوباره به این باشگاه باز شده است. این «بچه» همانی است که اجازه نمی‌دهد آب خوش از گلوی استقلال پایین برود و باعث و بانی آن هم منِ مربی و منِ مدیرعامل هستم. به خاطر اینکه می‌نشینند و تصمیماتی می‌گیرند که به ضرر استقلال است. هر موقع اینها در باشگاه استقلال نبودند، تیم نتیجه گرفته است. شما بروید و ببینید که فرهاد مجیدی چرا قهرمان شد چون دست و پای اینها از استقلال کوتاه شده بود. انگار استقلال برای خودشان است. خیلی هم سریع مثل اختاپوس به باشگاه می‌ریزند و هر کاری که دوست دارند، انجام می‌دهند.


او عنوان کرد: آنها می‌خواهند نفرات خودشان را در باشگاه بگذارند و کنار تیم قرار بدهند، در حالی که دیگر از این خبرها نیست. زمانی که من هستم، چارچوب را خودم می‌چینم و من می‌گویم که چه کسی کار کند. هر کسی هم که نمی‌تواند، به خودِ من بگوید و اصلاً سر تمرین نیاید. من چارچوب تیمم را می‌چینم. من نفرات را می‌گویم و باشگاه باید جذب کند. می‌گویند پول نداریم. اگر پول ندارید، بروید به هواداران بگویید که قهرمان نمی‌شویم و بگویید که پنجم می‌شویم. مگر کسی می‌تواند بگوید که پرسپولیس پنجم می‌شود.


او درباره جلسه‌اش با خطیر هم گفت: جلسات زیادی داشتیم ولی هیچ اتفاقی نیفتاده است. اتفاق مثبتی که به من و تیمم کمک شود، نبوده است. ببینید مربی اسپانیایی من را دو سال پرسپولیس دنبالش بوده است قبول نکرده است و فقط در ایران با خود من کار کرده است. تیم «خونه به خونه» که ما سختی کشیدیم و بالا آوردیم ایشان کنار من بوده است. الان می‌گویند پول نداریم. برای من پول ندارید و می‌خواهید نکونام زمین بخورد. من فقط تمام فکر و ذهنم هوادار است و اینها را هم به خاطر هوادار می‌گویم.


نکونام ادامه داد: دغدغه من هوادار است. خدا پشت من است و هوادار من را آورده است و دوست داشت این اتفاق بیفتد. من به این هوادار مدیون هستم. روز و شب از خوزستان و چهارمحال و بختیاری و از آن ور دنیا به عشق استقلال می‌آیند. من خودم هوادار این تیم بوده‌ام و چه قدر به خاطر استقلال گریه کرده‌ام. مگر می‌توانم نسبت به آنها بی‌تفاوت باشم؟ مگر می‌توانم آنها را نگاه نکنم؟ مگر می‌توانم آنها را حساب نکنم؟ بعد می‌خواهند بروم و به هواداران بگویم که ما پنجم می‌شویم؟ هواداران! می‌گویند که ما پنجم شویم. آیا شما موافقید؟ اگر موافق هستید فردا بیایید و به من بگویید. استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تیم‌هایی که قوی هستند، همیشه مدعی قهرمانی‌اند. از بین آنها فقط یک تیم قهرمان می‌شود اما همه برای رسیدن به این قهرمانی می‌جنگند.


نکونام بیان کرد: شک نکنید امسال هیچ اتفاقی نمی‌افتد. به من می‌گویند که شما سه بازیکن نیاز دارید. این حرف خنده‌دار است. امسال بازی‌های مقدماتی المپیک و همچنین بازی‌های تیم ملی را داریم. ان‌شاءالله که ۱۰ بازیکن ملی‌پوش داشته باشیم ولی حداقل سه – چهار نفر که به این تیم‌ها می‌روند. آن وقت باید با چه کسی تمرین کنیم؟ می‌گویند که ما به سه بازیکن نیاز داریم. کدام سه بازیکن؟ هفت بازیکن این تیم هم دیگر در جمع ما نیستند. علاوه بر آنکه باید بازیکنان فصل قبل را نگه می‌داشتیم، باید دو سه بازیکن هم اضافه می‌کردیم، چون این تیم مشکل داشته که قهرمان نشده است. در واقع جاهایی ضعف داشته و باید آنها را ترمیم می‌کردیم. هر بازیکنی را که می‌گوییم، می‌گویند که گران است. می‌گویند خالدآبادی گران است. حسین‌زاده گران است.


وی در مورد اینکه تا کجا از اعتبارش برای استقلال هزینه می‌کند، ادامه داد: استقلال اعتبار دارد. اعتبار من در فوتبال بین مردم و تمام‌ جامعه است اما اینجا در مورد استقلال صحبت می‌کنیم. الان هم راحت، باز و شفاف با خطیر صحبت کردم. با اینکه او چند روز است آمده و نمی‌تواند خیلی کارها را انجام بدهد ولی برای انجام شدن کار، سرعت‌ عمل می‌خواهیم. اگر هم قرار است تیمی بسته شود، باید در حد قهرمانی باشد و بتواند برای این عنوان بجنگد. خود این بازیکنان می‌دانند اگر بگویند تیم باید پنجم شود و تیم به استادیوم برود ببازد یا مساوی کند، هوادار قبول نخواهد کرد. فقط هم به سرمربی و بازیکن کار دارند.


سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که منظورش از بچه چه کسی است، توضیح داد: همه او را می‌شناسند و نیازی به گفتن نیست‌.  اینها در استقلال خیلی کارها می‌کنند و الان هم در این باشگاه جولان می‌دهند. حواس خود را جمع کنند. به قیمت اینکه هوادار خوشحال باشد و من از استقلال بروم، با این نفرات دعوا می‌کنم. این افراد چه کسی هستند که دنبال جلسه با من هستند؟ پیغام‌ می دهند که یک جا بنشینند و با من حرف بزنند. شما چه کسانی هستید که بخواهید با من جلسه بگذارید؟


نکونام درباره اینکه این افراد همان‌هایی هستند که دوست نداشتند او روی نیمکت استقلال بنشیند، تصریح کرد: این هوادار خوشحال باشد مشکلی نیست که من ننشینم. فقط هوادار استقلال هستم. در این سال‌هایی که در این تیم به عنوان بازیکن و مربی نبودم، ببینید چه حاشیه‌ای برای استقلال داشتم؟ هیچ وقت هیچ مشکلی نداشتم. صد سال دیگر هم ندارم اما این آقایان تا می‌آیند، استقلال بدبخت می‌شود. ۴۰ سال است این اتفاقات افتاده و باز هم می‌افتد. در ابتدا اینها را از استقلال دور کنید. من و مدیریت باشگاه باید دور کنیم تا تصمیم‌گیری نکرده و جلسات خود را سر چهارراه جهان کودک و این طرف و آن طرف نگذارند تا مشکل برای استقلال درست نشود. در آن حالت ما هم ساکت می‌نشینیم. اولین مورد را از هواداران می‌خواهم که حواسشان باشد زیرا این‌ها به باشگاه ضربه می‌زنند. به جواد نکونام ضربه نمی‌زنند. استقلال از همه ما بزرگ‌تر است‌. هیچکدام از ما نیستیم اما استقلال همیشه هست.


وی در مورد اینکه بر خلاف سایر تیم‌ها حضور هواداران متمول اطراف استقلال برای این تیم حاشیه درست کرده است، گفت: هواداری ندیدیم که بیاید و به ما هزار تومان کمک کند. چون صحبتی نشده نمی‌توانیم حرف بزنیم.


سرمربی استقلال در مورد نفرات خارجی مد نظرش اظهار کرد:هیچ بازیکنی نداریم‌. هر کس را می‌گوییم می‌گویند گران است. امیرحسین حسین‌زاده را که یک ایرانی و برای تیم خودمان بوده است، بگیرید.


نکونام درباره اینکه صدور رضایت‌نامه حسین‌زاده ۸۰۰ هزار دلار هزینه دارد، گفت: سه سال قرارداد دارد. اشتباه کردند که او را ارزان فروختند یا هر اتفاق دیگری که افتاده باشگاه بلژیکی اکنون می‌خواهد از این بازیکن درآمد کسب کند. باشگاه ما قیمت نمی‌گذارد و شارلروا قیمت می‌گذارد. بنشینند و با هم صحبت کنند. خود حسین زاده با من صحبت کرده است. او عاشق استقلال است و دوست دارد به این تیم بیاید. حاضر است قرارداد سه ساله ببندد. با او قرارداد ببندند تا بتوانند از این بازیکن درآمد کسب کنند. بازیکن جوان و آینده‌داری است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگردستگاه تصفیه آب

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *