نگاه دولت سیزدهم به روستاها نگاه محرومیت زدایی است

ایسنا/گیلان رئیس بنیاد مسکن گفت: نگاه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به روستاها در دولت سیزدهم بر اساس رویکرد محرومیت زدایی است و در راه تحقق این مهم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود.


اکبر نیکزاد امروز در حاشیه بهره برداری از پروژه طرح هادی روستای خجکه آلیان از روستاهای توابع شهرستان فومن، با بیان اینکه خجکه از روستاهای ولایت‌مدار و انقلابی کشور است، اظهار کرد: در تمامی نقاط کشور خون پاک شهیدی وجود دارد که در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکردند.


وی استان گیلان را یکی از شهید پرورترین استان‌های کشور دانست و گفت: وجود ۸۰۰۰ شهید در گیلان نشان دهنده ولایتمداری مردمان این استان است که همواره در صحنه‌های حساس پای کار انقلاب بودند.


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر ارائه برترین نوع خدمات به مردم در عرصه‌های مختلف، بیان کرد: گیلانی‌ها مایه فخر و مباهات کشور هستند و خدمت کردن به این مردم وظیفه مهم مسئولان است.


نیکزاد با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در حل مشکلات و رفع محرمیت‌زدایی در مناطق روستایی افزود: روستاها پایگاه‌های اصلی و مردمی انقلاب اسلامی هستند و باید نگاه ویژه‌ای به آنها شود.


وی ادامه داد: نگاه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به روستاها در دولت سیزدهم بر اساس رویکرد محرومیت‌زدایی است و در راه تحقق این مهم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود.


رئیس بنیاد مسکن از آغاز ساخت ۴۳۱ هزار واحد مسکن نهضت ملی مسکن در کشور خبر داد و اضافه کرد: ساخت ۱۳۱ هزار واحد از این واحدها به پایان رسیده و بقیه هم به سرعت درحال ساخت است.


وی با اشاره به تهیه ۴۰ هزار طرح هادی در روستاهای کشور، افزود: ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور طرح هادی دارند که سالانه طرح هادی ۴۰۰۰ روستا بازنگری می‌شود.


وی همچنین درخصوص آسفالت معابر روستایی کشور گفت: با تصویب مجلس، ۴۰۰۰ میلیارد تومان قیر رایگان برای این کار پیش بینی شده بود که برای دریافت آن مشکلاتی داشتیم لذا موضوع با طرحی دوفوریت در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت و طرح آسفالت طرح‌های هادی روستاها آغاز می‌شود.


اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، با بیان اینکه اجرای درست پروژه‌های طرح هادی منجر به پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف می‌شود، اظهار کرد: در کشور روستاهای کم بضاعت بسیاری وجود دارد که در صورت اجرای درست طرح هادی موجب توسعه آن مناطق می‌شود.


وی اجرای پروژه در روستای خجکه آلیان را حرکتی جهادی دانست و گفت: اجرای این پروژه حرکت جهادی و معنوی در گیلان است که از سوی بنیاد مسکن انجام گرفت که در صورت ادامه‌دار بودن بسیار به رشد اقتصادی استان کمک می‌کند.


استاندار گیلان  با اشاره به نقش شهدا در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: شهدا با رشادت‌های خود منجر به استحکام جمهوری اسلامی شدند لذا حضور در روستای شهیدپرور خجکه آلیان و دیگر روستاهای کشور برای بنده یک افتخار است.


عباسی با تاکید بر رفع محرومیت زدایی در بسیاری از روستاهای این استان بیان کرد: اجرای این طرح بدون شک نمونه‌ای از اقدامات محرومیت زدایی بنیاد مسکن در گیلان و کشور است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز
لینک مطالب دیگرکلینیک تخصصی کسب و کاردکترمیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *