هلال احمر ایران و ترکیه تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

تهران – ایرنا – رؤسای دو جمعیت هلال‌احمر ایران و ترکیه در حاشیه اجلاس منا در مصر، با یکدیگر دیداری دوستانه داشته و جزییات امضای توافق نامه همکاری میان خود را مرور کردند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر در حاشیه برگزاری اجلاس منطقه‌ای منا در کشور مصر، پیرحسین کولیوند ضمن دیدار با کرم کینیک، به امضای توافق‌نامه همکاری میان دو جمعیت اشاره کرد و گفت: با توجه به داشتن مرز و حوادث مشترک میان دو کشور ایران و ترکیه، توافق‌نامه همکاری در حوزه‌های امدادی، پزشکی، درمانی، جوانان و داوطلبان به همراه اعزام تیم‌های مشترک به کشورهای ثالث همچون افغانستان، یمن، سوریه امضا خواهد شد.


رئیس جمعیت هلال احمر ایران همچنین در این دیدار پیشنهاد کرد که با توجه به وجود فرهنگ و حوادث مشترک میان دو کشور، می‌توان اقدامات مشترکی نظیر تبادل تیم‌های پزشکی، اعزام تیم‌های درمانی و بیمارستان به حوادث بین‌المللی به همراه تبادل تجربیات را هم انجام داد.


رئیس جمعیت هلال‌احمر به ساخت شهرک آموزشی اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم جمعیت هلال‌احمر ترکیه در ساخت شهرک آموزشی مشارکت داشته باشد تا تیم‌های جوانان و داوطلبان خود را برای آموزش به این شهرک اعزام کند.


همچنین در این دیدار بنا شد یادداشت تفاهم نامه همکاری، سال آینده در زمان حضور رئیس هلال‌احمر ترکیه در تهران به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال‌احمر امضا شود.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *