واکنش فرماندار به خبر افزایش بهای نان در ایرانشهر

تهران- ایرنا- فرماندار ایرانشهر با بیان اینکه هیچ گونه نگرانی در سطح شهرستان نسبت به کمبود و قیمت نان وجود ندارد، گفت: توزیع نان به روال عادی و با قیمت مشخص در سطح شهرستان در حال انجام است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.


به گزارش روز شنبه ایرنا،  علی شعبانی فرماندار ایرانشهر به دنبال انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر فروخته شدن نان به قیمت ۱۰ هزار تومان و تشکیل صف‌های طویل جلوی نانوایی‌های شهر ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان در گفتگویی با بیان اینکه مطلقا مشکلی در حوزه آرد و نان چه از قبیل گرانی، کمبود و صف‌های طولانی و توزیع شبکه حمل و نقل وجود ندارد؛ گفت: در دو هفته گذشته به شکل مستمر بازرسان مجموعه استانداری به اتفاق نمایندگان دستگاههای قضایی، نظارتی، تعزیرات و کارگروه آرد و نان بر توزیع صحیح نان در سطح شهرستان نطارت دارند.


فرماندار ایرانشهر با بیان اینکه نظارت‌ها و مراقبت‌ها به صورت حضوری مستمرا اعمال می‌شود، افزود: شاهد هیچ گونه صف طولانی و گرانی نان در روزهای اخیر نبودیم.


شعبانی ادامه داد: با هر گونه موارد نقض قانون به صورت گرانفروشی و کم فروشی برخورد می‌شود و در این زمینه سازمان تعزیرات حکومتی و دستگاههای نظارتی با آمادگی کامل در صحنه حضور دارند.


وی همچنین گفت: هم اکنون نان به انواع مختلف در نانوایی‌ها موجود است و به روال عادی در حال توزیع است.


فرماندار ایرانشهر درباره قیمت نان‌های توزیعی در سطح شهرستان هم گفت: نان‌های تافتون با وزن چانه هزار و پنجاه گرم به دو هزار و پانصدتومان، نان سنگک دو هزار تومان، نان لواش نازک سیصد تومان و نان لواش تافتون به قیمت ششصد تومان در حال عرضه است و هر گونه افزایش قیمت به مثابه گرانفروشی محسوب می‌شود و برای همین از شهروندان عزیز درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی به عوامل بازرسی اطلاع دهند که سریعا رسیدگی می‌شود.


شعبانی با ابراز اطمینان خاطر به شهروندان ایرانشهری مبنی بر اینکه هیچ گونه کمبودی در حوزه نان در سطح شهرستان وجود ندارد؛ گفت: به مردم ایرانشهر اطمینان خاطر می‌دهیم که در موضوع نان در حوزه پخت، کمبود و قیمت هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و اخبار منتشر شده در بستر فضای مجازی به دور از واقعیت است.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *