واکنش گسترده به لایحه جنجالی سقط جنین در مریلند آمریکا

نیویورک-ایرنا- مجلس ایالت مریلند آمریکا لایحه ای جنجالی درباره سقط جنین ارائه کرده است که بر اساس این لایحه، حقوق جنین از وی ساقط شده و اجازه مرگ کودک حتی ۲۸ روز پس از تولد داده می شود.


به گزارش نشریه “نشنال ریویو”، این لایحه تمام حقوق را از جنین سلب می کند و در صورت تایید مقامات قضایی، اجازه سقط آن را به یک مادر می دهد.


این لایحه همچنین از تحقیقات و مجازات های جنایی برای سقط جنین در هر مرحله از بارداری و مرگ های “پری ناتال”(perinatal) – چند هفته قبل و بعد از تولد- به دلیل “عدم اقدام” جلوگیری می کند. بر اساس این لایحه، یک فرد می تواند از پلیس به دلیل تحقیق در مورد مرگ نوزاد شکایت کند.


استفاده از واژه هایی چون “پری ناتال” و “عدم اقدام” در این لایحه انتقادات گسترده ای را به دنبال داشته و جنجال بر انگیز شده است زیرا این واژه ها تعابیر مختلفی دارند.


بر اساس تعریف سازمان جهانی بهداشت، پری ناتال دوره بین هفته ۲۳ بارداری تا هفت روز پس از تولد نوزاد است. سایر نهادها معتقدند که دوره پری ناتال  ۲۸ روز پس از تولد به پایان می رسد.


ویلیام اسمیت سناتور دموکرات که این لایحه را معرفی کرده است پس از انتقادات فراوان، واژه پری ناتال را از متن لایحه حذف کرده و تشکیل جلسه مجلس مریلند برای بررسی این لایحه را به تعویق انداخته است.


اولیویا سامرز، وکیل مرکز قانون و عدالت آمریکا خاطرنشان کرد: مریلند  مانند هر ایالت دیگری در آمریکا، یک  قانون موسوم به پناهگاه امن دارد که به مادران اجازه می‌دهد تا یک ماه پس از تولد نوزادان خود، آنها را سالم، بدون هیچ سوال یا اتهامی به مراکز مشخص تحویل دهند.اما ظاهراً دموکرات‌های مریلند با به کار بردن عبارتی چون “عدم اقدام”  ترجیح می‌دهند که این نوزادان کشته شوند.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *