ورود بیش از ۴۰۰ هزار زائر پیاده به مشهد در دهه پایانی صفر

ایسنا/خراسان رضوی سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) از ورود بیش از ۴۰۰ هزار زائر پیاده به مشهد همزمان با ۳ روز پایانی ماه صفر خبر داد.


حسین رضایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خدمت‌رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) از ۱۵ شهریورماه، همزمان با اربعین آغاز شد و تا ۲۶ شهریور به ‌صورت ۲۴ ساعته ادامه یافت.


وی ادامه داد: در سازمان مردم‌نهاد جمعیت خدمتگزار، ۲۲ واحد عملیاتی کار خدمت‌رسانی به زائران پیاده در محورهای مواصلاتی و اسکان شهری را  انجام می‌دهند که این ۲۲ واحد در سال جاری نیز فعال بود.


رضایی افزود: بیش از ۲۰ هزار خادم افتخاری در کلیه ایستگاه‌های صلواتی، ستاد مرکزی، امور جاده‌ای، مراکز اسکان شهری، خدمات درمانی، ایمنی و انتظامی، تغذیه، خدمات رفاهی، ثبت‌نام، آمار، مشارکت‌ها، حفظ و نشر آثار، فرهنگی و اعزام مبلغ و مبلغه، انبار و تدارکات، سمعی و بصری، تبلیغات، مالی و پشتیبانی و تامین نیروی انسانی در بخش آقایان و بانوان فعالیت کردند.


سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا(ع) اظهار کرد: تعداد ۱۳۷۶ کاروان با جمعیتی بالغ بر ۴۱۲ هزار نفر وارد مشهد شدند که مسن‌ترین آن‌ها بانوی ۷۵ ساله از شهرستان قوچان و خردسال‌ترین زائر طفل ۳ ماهه به اتفاق مادرش از نیشابور بودند.


وی تصریح کرد: تعداد ۴۴۰ محل اسکان شهری برای زائران در نظر گرفته شد، همچنین ۴۹۰ ایستگاه صلواتی کار خدمت‌رسانی به زائران پیاده در طول ایام پایانی ماه صفر را انجام دادند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم دستگاه تصفیه آب
بیشتر بخوانیمروش‌های انتخاب و خرید نهال‌های سالم برای باغبانی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *