پاپ حمله به اوکراین متوقف شود

تهران – ایرنا – پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان روز یکشنبه شدیدالحن ترین پیام محکومیت خود در رابطه با جنگ اوکراین را صادر کرد و گفت «تجاوز مسلحانه غیرقابل قبول» در این کشور باید متوقف شود.


به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسیس که برای هزاران نفر از هواداران خود سخن می گفت، تاکید کرد که بمباران بیمارستان ها و دیگر اهداف غیرنظامی، بی رحمانه است و هیچ دلیل راهبردی معتبری ندارد.


وی افزود: به نام خدا از شما می خواهم این قتل عام را متوقف کنید. وی هشدار داد که شهرهای اوکراین در معرض خطر تبدیل شدن به گورستان هستند.


فرانسیس چندی پیش نیز خطاب به طرف‌های درگیر جنگ در اوکراین گفت: با قلبی شکسته به دلیل وقایع جاری، بار دیگر تکرار می‌کنم سلاح‌هایتان را زمین بگذارید. خدا با صلح‌طلبان است؛ نه آنان که به خشونت متوسل می‌شوند.  


رهبر کاتولیک‌های جهان روز دوم مارس (۱۱ اسفند) را روز روزه برای صلح نامید و از همه خواست برای استقرار صلح به دعا و روزه متوسل شوند.


ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (۲ اسفندماه ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.


پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) نیز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.


همزمان با ادامه جنگ در اوکراین، واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.


اوکراین ۴۴ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد و از سمت شرق با روسیه، شمال با بلاروس، غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان، جنوب با رومانی و مولداوی همسایه است. همچنین دریای آزوف و دریای سیاه نیز در جنوب این کشور واقع شده است.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *