گام های موثری در بخش های اقتصادی و پارلمانی تهران لیوبلیانا

تهران – ایرنا – سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی گفت: برای تأمین منافع تهران – لیوبلیانا در جهت توسعه روابط در بخش‌های اقتصادی و پارلمانی گام‌های مؤثری برداشته شود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، کاظم شافعی و ایگور زورچیچ رییس پارلمان اسلوونی سابقه و آخرین وضعیت مناسبات و همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف به ویژه در زمینه همکاری‌های پارلمانی را بررسی کردند.


کاظم شافعی ضمن تشکر از حمایت پارلمان اسلوونی برای گسترش همکاری های فی مابین دو کشور، رفتار مسئولانه و سازنده ایران در قبال تعهدات بین المللی و آخرین وضعیت مذاکرات وین برای از میان برداشتن تحریم ها علیه ایران را تشریح کرد.


 شافعی گفت: در مقابل گرفتن تضمین کافی برای برداشتن تحریم ها و عدم تکرار رفتار قبلی آمریکا در خروج از برجام به اجرای تعهدات خود ذیل برجام باز می گردیم.


وی با توجه به ظرفیت های موجود در روابط دو کشور اظهار امیدواری کرد: برای تأمین منافع دو کشور در جهت توسعه روابط در بخش های اقتصادی و پارلمانی گام های مؤثری برداشته شود.


زورچیچ نیز در این دیدار گفت: ظرفیت های زیادی برای گسترش همکاری های بین دو کشور وجود دارد و ارزیابی من این است که باید این همکاری ها ادامه داشته باشد و سرعت همکاری ها در بخش های مختلف به ویژه در زمینه همکاری های بین پارلمان های دو کشور افزایش پیدا کند.


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *