گفت وگوی تلفنی وزیران خارجه امارات و انگلیس درباره اوکراین

تهران- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند، وزیران خارجه امارات متحده عربی و انگلیس درباره اوکراین و بازار انرژی تلفنی گفت وگو کردند.


به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا از خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (وام)، «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه این کشور و «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس درباره تحولات منطقه‌ای و بین المللی و نیز وضعیت اوکراین گفت وگو کردند.


بر اساس این گزارش، دو طرف بر اهمیت حمایت از دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران اوکراین و نیز افزایش تلاش‌ها برای حمایت از کمک‌های بشردوستانه برای مردم این کشور تأکید کردند.


عبدالله بن زاید آل نهیان در این تماس تلفنی بر تمایل امارات متحده عربی به تقویت امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین المللی و حمایت این کشور از همه تلاش‌های انجام شده برای دستیابی به یک راه حل سیاسی برای بحران اوکراین تأکید کرد.


این گزارش می افزاید، وزیران خاجه امارات متحده عربی و انگلیس همچنین درباره موضوع ثبات بازار انرژی و غذا به بحث و تبادل نظر پرداختند.


پیش از این نیز نخست وزیر انگلیس با سفر به عربستان و امارات متحده عربی خواستار افزایش تولید نفت این دو کشور شده بود که بنابر گزارش ها تلاش های «بوریس جانسون» بی نتیجه بوده است.


جانسون در چارچوب تلاش برای به دست آوردن ذخایر نفت بیشتر و افزایش فشار بر «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه به دلیل حمله به اوکراین به این کشورهای حاشیه خلیج‌فارس سفر کرده بود.آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *