گوگل بازگشت کارکنانش را ملزم به انجام واکسیناسیون کرد

تهران-ایرنا- گوگل بازگشت به محل کار برای اکثر کارکنانش را تا اواسط اکتبر به تاخیر انداخت و همه کارمندانش را ملزم کرد پیش از بازگشت به محل کارشان واکسینه شوند.


به گزارش ایسنا، ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در نامه ای به بیش از ۱۳۰ هزار کارمند این شرکت اعلام کرد گوگل اکنون در نظر دارد به جای اول سپتامبر اکثر کارکنانش در ۱۸ اکتبر به محل کار برگردند. این تصمیم شامل دهها هزار کارمند قراردادی می شود که گوگل قصد دارد همچنان به آنها حقوق دهد اما دسترسی شان به فضاهای این شرکت را محدود نگه خواهد داشت.


پیچای نوشت: تعویق زمان بازگشت به محل کار به ما فرصت می دهد انعطاف پذیری لازم را برای کسانی که نیاز دارند، فراهم کنیم.


مدیرعامل گوگل اعلام کرد بمحض این که دفاتر این شرکت بازگشایی شوند، تمام کسانی که در آنجا حضور پیدا می کنند، باید واکسینه شوند. این الزام در ابتدا در دفتر مرکزی مونتین ویوی کالیفرنیا و سایر دفاتر آمریکایی گوگل تعیین شده بود و اکنون شامل دفاتر این شرکت در بیش از ۴۰ کشور دیگر می شود.


الزام برای واکسینه شدن بر اساس قوانین و مقررات هر منطقه تنظیم خواهد شد و استثناهایی برای دلایل پزشکی و دلایل محفوظ دیگر در نظر گرفته می شود.


پیچای گفت: واکسینه شدن یکی از مهمترین راهها برای حفظ سلامتی خود و جامعه مان در ماههای پیش رو خواهد بود.


تصمیم گوگل برای الزامی کردن واکسینه شدن کارمندان پس از اقدام مشابه در خصوص صدها هزار کارمند دولتی در کالیفرنیا و نیویورک به منظور مقابله با شیوع کرونای دلتا گرفته شده است. رشد سریع موارد ابتلا در ماه گذشته باعث شده است مقامات بهداشتی بیشتری خواستار تدابیر سخت گیرانه تر برای کمک به غلبه بر بدبینی به واکسن و اطلاعات نادرست شوند.


اجبار دریافت واکسن در کالیفرنیا در ماه میلادی آینده شامل بیش از ۲۴۰ هزار کارمند دولتی می شود. سانفرانسیسکو هم ۳۵ هزار کارمند را ملزم به تزریق واکسن یا روبرو شدن با اقدام تنبیهی کرده است.


هنوز معلوم نیست چه تعداد از کارمندان گوگل هنوز واکسینه نشده اند اما پیچای شمار آنها را در ایمیلش بالا توصیف کرده است.


تصمیم گوگل برای تمدید مدت دورکاری به دنبال اقدام مشابه شرکت اپل برای به تعویق انداختن زمان بازگشت کارمندان به دفاتر از سپتامبر به اکتبر صورت گرفته است. این اقدام اپل و گوگل با توجه به این که صنعت فناوری پرچمدار حرکت به سمت دورکاری در دوران همه گیری بوده، ممکن است سایر کارفرمایان بزرگ را تحت تاثیر قرار دهد و آنها هم اقدامات احتیاطی مشابهی را در پیش بگیرند.


حتی پیش از این که سازمان جهانی بهداشت در مارس سال ۲۰۲۰ همه گیری کووید ۱۹ را اعلام کند، گوگل، اپل و بسیاری از شرکتهای فناوری برجسته از کارمندانشان خواستند از خانه کار کنند. برای سومین بار است که گوگل زمان بازگشایی کامل دفاترش را به تعویق می اندازد.


الزام گوگل برای واکسینه شدن کارمندان ممکن است به کارفرمایان دیگر هم جسارت دهد که دستور مشابهی را در برابر شیوع نوع دلتای کرونا و به حداقل رساندن نیاز به استفاده از ماسک در دفاترشان اعلام کنند.


بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، در حالی که اکثر شرکتها قصد دارند کارمندانشان را حداقل چند روز در هفته به محل کار برگردانند، سایر شرکتها در صنعت فناوری تصمیم گرفته اند اجازه دهند کارمندانشان به طور دائمی به دورکاری از نقاط دوردست بپردازند.


انتهای پیام


نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *