۲۷ انجمن بحرینی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد کردند

ابتکارعمل بحرینی مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی متشکل از ۲۷ انجمن و نهاد بحرینی، توافقنامه عادی سازی روابط میان منامه و تل‌آویو را محکوم کرده و آن را خطری علیه منافع ملت‌های بحرین و فلسطین ارزیابی کرد.


به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری «سما»، این انجمن در بیانیه‌ای به مناسبت سومین سالروز ملحق شدن بحرین به قطار سازشگران با رژیم صهیونیستی بر حمایت اعضای خود از ملت فلسطین تاکید کرد.


انجمن بحرینی مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در این بیانیه تاکید کرد که ملت بحرین با همه اقشار جامعه مخالفت قاطعانه خود را با چنین امتیازات رایگانی که در خدمت دشمن است و آن را تشویق به کشتار و سوء استفاده بیشتر از ملت فلسطین کرده و پوششی برای جنایات آن فراهم می‌کند، اعلام کردند.


این انجمن که نماینده ده‌ها سازمان جامعه مدنی بحرین است، سفر سوم سپتامبر الی کوهن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به منامه را تقبیح و تاکید کرد: این اقدام هتک حرمت خاک بحرین و نقض اصوول ملت بحرین است.


در ادامه این بیانیه از حکومت بحرین خواسته شده است تا تمامی روابط خود را با رژیم اشغالگر جنایتکار قطع کند.


انجمن مذکور در ادامه بیانیه خود همچنین از همه اقشار ملت بحرین خواست تا به حمایت از ملت و برادران خود  در فلسطین ادامه دهند، در برابر نفوذ رژیم اشغالگر به کشورشان هوشیار باشند و از تعامل با این رژیم خودداری کرده و آن را تحریم کنند.


در این بیانیه همچنین بر اهمیت ادامه مخالفت با عادی سازی روابط با تمامی ابزارهای مسالمت آمیز همسو با منافع ملت بحرین و حمایت از فلسطینی‌ها تاکید شد.


این انجمن در ادامه تاکید کرد: سه سال از این توافق می‌گذرد و دشمن اسرائیلی نه تنها از وحشیگری خود عقب نشینی نکرده، بلکه بر شدت کشتار ملت فلسطین، بازداشت، آواره کردن آنها از سرزمین‌، تصرف خانه‌هایشان و تخریب آنها افزوده است و این یک نشانه آشکار از فاشیسم نژادپرست و نئونازیسم است.


توافقنامهه عادی‌سازی روابط بحرین و رژیم صهیونیستی که به‌طور رسمی «توافق ابراهیم» نامیده می‌شود، توافقنامه‌ای به منظور عادی‌سازی روابط دیپلماتیک و سایر مسائل میان دو طرف است. این توافق در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا در کاخ سفید امضا شد تا بحرین تبدیل به چهارمین کشور عربی بشود که رژیم اشغالگر را به رسمیت می‌شناسد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمیدکی شاپ فروشگاه لوازم مزدا
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *