۵۰۰۰ دیدار و سرکشی از خانواده های شهدای استان همدان انجام می شود

ایسنا/همدان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: به مناسبت دومین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان تا قبل از برگزاری این کنگره از ۵۰۰۰ خانواده شهید سطح استان دیدار، سرکشی و تفقد خواهد شد.


مجید صفدریان در دیدار و سرکشی  امروز خود از خانواده برادران شهید جعفرعلی و ملک‌علی سلطانی در شهرستان رزن، اظهار کرد: دومین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی این استان بوده که با همت همه دستگاه ها در نیمه نخست امسال در استان رقم خواهد خورد و برای برگزاری این کنگره زمینه‌سازی فضای معنوی از هم اکنون ضرورت دارد.


وی افزود: یکی از فعالیت‌هایی که در راستای برگزاری کنگره در حال انجام بوده و قبل از برگزاری اجلاسیه کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان باید به اتمام برسد، دیدار با خانواده شهداست که براساس برنامه ریزی نزدیک به ۵۰۰۰  دیدار و سرکشی از خانواده شهدا در سطح استان برگزار می‌شود.


صفدریان خاطرنشان کرد: در همین رابطه نخستین دیدار با خانواده شهدا به مناسبت کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان در هفته گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در استان به همراه استاندار همدان، اعضای شورای تأمین استان و فرماندهان نیروهای مسلح استان با حضور در منزل خانواده شهیدان حقگویان که چهار شهید عزیز خود را تقدیم انقلاب کرده‌اند، آغاز شد.


وی با بیان اینکه امروز این اتفاق نیز در شهرستان رزن رقم خورد و بعد از این دیدار همه خانواده شهدای شهرستان رزن توسط مسئولان دیدار، سرکشی و تفقد خواهند شد، ادامه داد: این دیدارها لذت بخش ترین کاری است که می توان انجام داد ضمن اینکه دیدار و سرکشی مسئولان از خانواده شهدا جزو کار محسوب نمی‌شود چراکه وقتی خدمت خانواده شهدا می‌رسیم با توانمندی بیشتر و خستگی ناپذیر برای خدمتگزاری به مردم روحیه دوچندان می‌گیریم.


صفدریان تصریح کرد: مسئولیت دو کمیته شامل کمیته تکریم ایثارگران و کمیته جمع‌آوری آثار شهدا در دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان بر عهده بنیاد شهید و ایثارگران استان همدان است که در این رابطه کمیته تکریم ایثارگران سه وظیفه محوری را در این کنگره عهده‌دار خواهد بود.


وی دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، تقدیر از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر و نیز برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها را سه برنامه محوری کمیته تکریم ایثارگران دانست و افزود: در مراسم میهمانی لاله ها در ایام برگزاری کنگره بیش از ۷۵۰ گلزار شهدا عطرافشانی و غبارروبی خواهد شد.


فرماندار رزن هم گفت: شهرستان رزن دارای ۳۲۰ شهید والا مقام بوده که در بین روستاها روستای سورتجین با ۳۲ شهید بیشترین شهدا را به خود اختصاص داده است.


علی‌اصغر غفاری‌آثار اظهار کرد: رزن از جمله شهرستان‌هایی است که از داشتن شهدای گمنام به علت نداشتن محل و شرایط مناسب برای تدفین شهید محروم بود که این امر در سال گذشته به عنوان یکی از مطالبات مردمی میسر و محقق شد.


وی با اشاره به دیدار و سرکشی از خانواده شهدا در راستای کنگره ۸۰۰۰ شهید استان به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی استان همدان خاطرنشان کرد: در گام نخست دیدار و سرکشی خانواده های چهار، سه و دو شهید آغاز شده که با اتمام آن دیدار و سرکشی از خانواده های تک شهید در سطح استان و از جمله  شهرستان رزن انجام خواهد گرفت.


غفاری‌آثار یادآور شد:در این دیدار و سرکشی مدیران و مسئولان از خانواده شهدا نیاز و مشکلات و مطالبات خانواده شهدا احصاء و نسبت به مرتفع شدن مشکلات و نیازهای آنها اقدام می‌شود.


به گزارش ایسنا، شهید جعفرعلی سلطانی طالع فرزند حاتم متولد ۱۳۴۵ از روستای سلطان آباد رزن به عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت و در ۲۷ تیرماه ۱۳۶۷ در نوسود هنگام درگیری با نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. وی که در سال  ۱۳۶۵ ازدواج کرده بود ثمره زندگی ازدواج  یک دختر به نام معصومه است.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا
لینک مطالب دیگرراهنمای خرید دمپایی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *